czwartek, 15 października 2020 20:17

Gnieźnieńska „Dwunastka” szkołą bez... dzwonka

  mnopr
Gnieźnieńska „Dwunastka” szkołą bez... dzwonka źródło: Google Street View

Szkoła Podstawowa nr 12 na os. Kazimierza Wielkiego zdecydowała się wyłączyć dzwonki, oznaczające początek lub koniec przerwy. 

Szkoła bez dzwonka? Tak, to możliwe. Od 15 października 2020 r. w gnieźnieńskiej „Dwunastce” nie słychać już głośnego i drażniącego uszy dzwonka, który jest nieodłącznym elementem każdej placówki szkolnej. W SP nr 12 na os. Kazimierza Wielkiego rytm pracy wyznaczają teraz... fragmenty znanych piosenek. 

Po co taka zmiana? Wyjaśnia nam to dyrektor szkoły Zbigniew Sypniewski: - Pomysł bezstresowych dzwonków zrodził się już dwa lata temu, gdy zdobyliśmy wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu – Wielkopolska Szkoła Roku. W nagrodę, oprócz pięknej statuetki, otrzymaliśmy 3 tysiące złotych. Od początku pragnąłem, aby te pieniądze w całości zostały wykorzystane na zamontowanie nowego systemu dzwonków. Wcześniej dokonaliśmy już modernizacji szkolnej sieci radiowej, do której teraz możemy podłączyć urządzenie pozwalające na emisję miłych dla uszu melodii - tłumaczy dyrektor i jak dalej dodaje, pomysł ten jest skierowany też do konkretnej grupy uczniów:Dwunastce taka inicjatywa jest szczególnie potrzebna, ponieważ jesteśmy jedyną w powiecie szkołą z klasami integracyjnymi. Uczą się u nas dzieci niepełnosprawne, z różnym schorzeniami, m.in. dzieci autystyczne czy z zespołem Aspergera, którym tradycyjny, hałaśliwy dzwonek sprawia wręcz fizyczny ból - wyjaśnia.

W ubiegłym roku szkolnym minęła 25. rocznica powstania klas integracyjnych, a w lutym 2021 roku będzie okazja świętować 35. rocznicę powstania placówki: - Niech więc bezstresowe dzwonki będą z tej okazji miłym upominkiem dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli. Zmiana była sporym zaskoczeniem dla całej społeczności szkolnej, ale została przyjęta entuzjastycznie. Miło zaczynać lekcje z dźwiękami znanych i lubianych piosenek - przyznaje dyrektor.
 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Sarna środa, 21 października 2020 10:14 napisane przez Sarna

  Marko z tego co sie zdołałam dowiedziec od znajomej w szkole 12 instalowali to Hifi Exclusive z Gniezna, wiec mozesz sie tam skontaktowac w tej sprawie - http://www.hifi24.pl

 • Link do komentarza Do VICHA poniedziałek, 19 października 2020 14:03 napisane przez Do VICHA

  Wyluzuj vicha,jak ma coś ku dobremu służyć to ci przeszkadza? Sam chodziłeś do tej szkoły,pewnie w tych latach co ja i nie wkurzał ciebie ten dzwonek? I co ci szkodzi,że Sypniewski jest dyrektorem? Zna temat od środka a nie kur...wa magistetek po studiach ,który nie ma praktyki i swoje racje wprowadza. To podobnie do władz Gniezna. Rzucają się na zamykanie centrum a gow...o co się znają na prowadzeniu działalności bo tylko grzeją swoje dup...na stołkach

 • Link do komentarza Marko piątek, 16 października 2020 10:30 napisane przez Marko

  Ciekawe gdzie takie dzwonki można kupić ? Zamontowałbym chętnie w swojej firmie żeby umilić pracownikom czas w tych nieprzyjemnych czasach..

 • Link do komentarza Mama piątek, 16 października 2020 08:16 napisane przez Mama

  Super pomysł..Moje dziecko bardzo zadowolone z tej zmiany...

 • Link do komentarza vicha2 czwartek, 15 października 2020 22:31 napisane przez vicha2

  Jak czytam takie brednie to wiem że nic się nie zmieniło od 35 lat działania tej placówki ,a byłem z tych pierwszych przeniesionych z "10". Te same nazwiska i twarze na stanowiskach po prostu marazm ktoś wyskoczy na magistralne stanowisko co uczył tzw. WF cała12

 • Link do komentarza Paula czwartek, 15 października 2020 22:08 napisane przez Paula

  " Szostka" od 1 wrzesnia tez pracuje bez dzwonka

 • Link do komentarza Dawny Uczeń czwartek, 15 października 2020 20:33 napisane przez Dawny Uczeń

  Świetny pomysł!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane