czwartek, 15 października 2020 17:42

Nowe obostrzenia dla żółtej strefy

 

W czwartkowe późne popołudnie poinformowano o nowych zasadach, które będą obowiązywać od soboty 17 października w żółtej strefie.

Ograniczenia w kilku sferach życia zostaną wprowadzone od najbliższej soboty w żółtej strefie. Powiat gnieźnieński, mimo pojawiających się wciąż nowych zachorowaniach, wciąż pozostanie w strefie żółtej - poinformowano o tym na dzisiejszej konferencji rządowej. Strefą czerwoną objęto sąsiednie ośrodki - powiat słupecki, żniński, mogileński oraz poznański wraz z Poznaniem.

Na obszarze objętym strefą żółtą (w tym także w powiecie gnieźnieńskim) wprowadzone zostały nowe ograniczenia, które wejdą w życie od 17 października (chyba, że wskazano inaczej).

Gospodarka:

 • działalność gastronomii w godzinach od 6 do 21, potem tylko na wynos - co drugi zajęty stolik w lokalu
 • transport publiczny 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich


Życie społeczne:

 • wesela, imprezy okolicznościowe - maksymalnie 20 osób, bez zabawy tanecznej (obowiązuje od 19 października)
 • maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe podczas uroczystości religijnych
 • zgromadzenia publiczne do 25 osób
   

Edukacja, kultura i sport:

 • szkoły wyższe i ponadpodstawowe - nauczanie hybrydowe
 • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności
 • wydarzenia kulturalne - do 25% udziału publiczności

7 komentarzy

 • Link do komentarza polonista piątek, 16 października 2020 11:44 napisane przez polonista

  do Sli . Nauczanie hybrydowe to nauczanie mieszane. Trochę nauki przez internet i trochę nauki w klasie. To znowu taki sposób na wypieranie z Polski polskiego, ojczystego języka. To straszne. Samochody z napędem mieszanym benzynowo - elektrycznym też nazwano samochodami hybrydowymi . Zamiast nazywać je po prostu samochodami z podwójnym napędem.

 • Link do komentarza Zdziwiony piątek, 16 października 2020 09:03 napisane przez Zdziwiony

  Szkoły wyższe - nauczanie hybrydowe. Wykłady zdalne a pomiędzy nimi ćwiczenia stacjonarnie? Jaki student zdąży z domowego wykładu dobiec na uczelnie w czasie 10-15 minut na laboratoria? A zamiejscowi? I tak muszą w akademiku siedzieć jeśli będzie hybryda.

 • Link do komentarza kynes piątek, 16 października 2020 07:30 napisane przez kynes

  @Sli: chodzi o naprzemienne chodzenie uczniów do szkoły. przykładowo połowa uczniów uczy się zdalnie, a połowa stacjonarnie. po 2 tygodniach zamieniają się miejscami.

 • Link do komentarza mama czwartek, 15 października 2020 22:15 napisane przez mama

  a mój syn ma mieć za tydz wesele ... koszt około 50 tyś kto mu za to odda kasę? Jak ma tydz przed weselem odwołać gości? Masakra!!!! Nie wesela sa problemem, wesele wiąże się również z napędzaniem gospodarki.... miejsc pracy i być albo nie być...

 • Link do komentarza Radek czwartek, 15 października 2020 19:57 napisane przez Radek

  Jednak PiS to faktycznie polglowki....

 • Link do komentarza Suweren czwartek, 15 października 2020 19:48 napisane przez Suweren

  Nikt nie może zakazywać czegoś co jest niezgodne z prawem. Szykuje się Trybunal Stanu dla rządzących za falszywa plandemie. Bog Honor Ojczyzna. Walczmy o prawdę i wolnosc gdy jeszcze mamy czym

 • Link do komentarza Sli czwartek, 15 października 2020 19:18 napisane przez Sli

  co konkretnie oznacza nauczanie hybrydowe?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane