środa, 14 października 2020 10:19

Pijany jechał z dziećmi i doprowadził do zderzenia

 

Kompletnie pijany kierowca doprowadził do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ul. Roosevelta i Paczkowskiego. Zdarzenie miało miejsce we wtorkowy wieczór.

Sytuacja miała miejsce 13 października, około godziny 20. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, kierujący pojazdem marki Mazda, jadąc z dwójką dzieci w wieku 8 i 12 lat, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na lewą stronę jezdni i zderzył się ze stojącym Peugeotem, czekającym na zielone światło.

Na miejsce zdarzenia przybył patrol drogówki, który u kierowcy Mazdy w badaniu stwierdził obecność alkoholu - miał on 3 promile w wydychanym powietrzu.

Kierowcom jak i dzieciom nic się nie stało. Małoletni zostali przekazani przybyłej na miejsce matce dzieci. 45-letni sprawca po wykonanych czynnościach został zwolniony, stracił już prawo jazdy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata oraz nawiązka w wys. 5 tys. zł. Pomimo licznych działań prewencyjnych i nasilonych kontroli drogowych, wciąż nie brakuje pijanych kierowców, dlatego tak ważna jest społeczna reakcja. Policjanci apelują o przekazywanie informacji dotyczących nietrzeźwych kierowców. Takiego zgłoszenia można dokonać anonimowo, wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 112.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Stefan czwartek, 15 października 2020 18:05 napisane przez Stefan

    I powinien te 2 lata odsiedzieć, a nie po godzinie został zwolniony do domu, potem dostanie coś w zawieszeniu, uruchomi znajomości i "prawko" odzyska po roku aby czasem nie zdawać egzaminu. No ale u nas w Gnieźnie można po pijanemu uciekać przed policją, zderzyć się z radiowozem i dostać taką właśnie śmieszną karę.... Nie dziwmy się zatem, że jest jak jest.

  • Link do komentarza obatel I stolicy środa, 14 października 2020 10:31 napisane przez obatel I stolicy

    Patologia coraz szersze kręgi zatacza... strach z domu się ruszać!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane