poniedziałek, 12 października 2020 12:14

Ograniczenia w urzędach i jednostkach

 

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, niektóre instytucje i urzędy zdecydowały się wprowadzić ograniczenia w przyjmowaniu petentów. 

Poniżej prezentujemy komunikaty poszczególnych instytucji lub jednostek, działających na terenie Gniezna, które zdecydowały się wprowadzić ograniczenia w ostatnim czasie. Niektóre z tych, które nie zostały wymienione, nadal pracują na dotychczasowych zasadach z ograniczeniem osób przyjmowanych z zewnątrz. Poniższe zestawienie może być aktualizowane.

 

Starostwo Powiatowe

W związku ze znacznym wzrostem zakażeń wirusem COVID-19 od poniedziałku 12 października br. do odwołania w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, zawieszona zostaje bezpośrednia obsługa klientów, z wyłączeniem wcześniej umówionych spotkań.

Wnioski i dokumentację obejmującą poszczególne sprawy należy:

 • wysyłać pocztą tradycyjną na adres Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, ul. Papieża Jana Pawła II 9/10, 62-200 Gniezno;
 • wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki podawczej, która znajduje się przy wejściu do budynku Starostwa Powiatowego w Gnieźnie przy ul. Papieża Jana Pawła II 9/10. Prosimy aby pisma kierowane do urzędu opatrzone zostały numerem telefonu kontaktowego, w celu konieczności poczynienia stosownych uzgodnień;
 • kierować za pośrednictwem skrzynki ePUAP;
 • przekazywać wyznaczonemu pracownikowi w wejściu do budynku od strony wewnętrznego dziedzińca (tylko dokumenty do Wydziału Komunikacji, Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).

Bezpośrednia obsługa pozostałych klientów ograniczona jest do wydawania na stanowisku przy głównych drzwiach budynku, po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty, dokumentów po załatwieniu sprawy. W uzasadnionych przypadkach i po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty we właściwej komórce organizacyjnej, za zgodą kierownika tej komórki, możliwa jest obsługa klienta wewnątrz budynku. W przypadku wejścia do budynku klienci mają obowiązek dezynfekcji rąk niezwłocznie po wejściu oraz przestrzegania powszechnie obowiązujących przepisów, w szczególności regulujących konieczność zachowania dystansu od innych osób oraz zakrywania ust i nosa.

Wszelkich informacji udzielają pracownicy Starostwa Powiatowego w Gnieźnie pod numerem telefonu: tel. 61 424 07 41. Informacje publikowane będą ponadto na stronie internetowej www.powiat-gniezno.pl. Szczegółowe pytania prosimy kierować bezpośrednio do pracowników poszczególnych wydziałów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie dostępnych pod numerami telefonów widocznymi poniżej oraz w zakładce KONTAKT.

 

Urząd Gminy Gniezno

W związku sytuacją epidemiologiczną na terenie powiatu gnieźnieńskiego, zawieszona zostaje bezpośrednia obsługa interesantów. Wnioski dot. poszczególnych procedur można składać za pośrednictwem poczty, internetu lub wrzucając je do specjalnej urny, znajdującej się przy wejściu do budynku urzędu.

Wnioski do Urzędu można:
- wysłać pocztą na adres Urząd Gminy Gniezno, Al. Reymonta 9-11, 62-200 Gniezno lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- złożyć za pośrednictwem platformy ePUAP
- wrzucać do specjalnie przygotowanej urny, która znajduje się przy wejściu do budynku Urzędu Gminy.
 
Aby uniknąć zwiększonego ryzyka zakażeniem, Urząd Gminy Gniezno i jednostki podległe nie będą przyjmowały klientów do odwołania. Urzędnicy będą nadal pracowali, by załatwiać sprawy drogą telefoniczną lub elektroniczną. Decyzja ta ma zwiększyć bezpieczeństwo nas wszystkich.
 

Urząd Skarbowy w Gnieźnie

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Gnieźnie informuje, iż z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne podjęto decyzję o ograniczeniu obsługi bezpośredniej  w Urzędzie Skarbowym w Gnieźnie. Klienci będą obsługiwani w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 9.00 do 13.00 po wcześniejszym umówieniu wizyty. Rezerwacji spotkania można dokonać na 3 sposoby:

- przez internet (na stronie www.wielkopolskie.kas.gov.pl klikając w baner „Wizyta w urzędzie skarbowym – umów”), 
- telefonicznie 
- osobiście w punkcie rezerwacji wizyt.

W trosce o bezpieczeństwo klientów oraz pracowników Urzędu przypomina się o konieczności zasłaniania ust i nosa oraz obowiązkowej dezynfekcji rąk po wejściu do budynku Urzędu Skarbowego.

 

Urbis

Urbis Sp. z o.o. w Gnieźnie uprzejmie informuje, że z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną od dnia 12 października 2020 r. do odwołania obsługa klientów Spółki Urbis przy ul. Chrobrego 24/25 odbywać się będzie w godzinach od 7.00 do 13.30 oraz od 14.30 do 17.00. Biura Zakładu Oczyszczania Miasta przy ul. Fabrycznej 7 będą czynne w godzinach od 6.00 – 14.00, biura Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Kawiary 40 będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach.

 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

W związku z sytuacją epidemiologiczną od 12 października br. (poniedziałek) do odwołania budynek administracyjny przy ul. Staszica 13 będzie nieczynny dla osób z zewnątrz. Prosimy o dokonywanie płatności za pomocą przelewów bankowych, a w sprawach administracyjnych prosimy o kontakt telefoniczny (61 428 45 50), mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub poprzez skrzynkę pocztową umieszczoną na płocie od strony ul. Budowlanych.

Także od 12 października do odwołania wejście na teren ciepłowni C-13 i C-14 będzie zamknięte dla osób z zewnątrz.

W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny:

ciepłownia C-13 (tel. 61 428 45 80/81),
ciepłownia C-14 (tel. 61 428 45 96).

 

Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji

​GOSiR zawiadamia, że od dnia 12 października 2020 roku administracja zakładu przy ul. Bł.Jolenty 5 jest dostępna dla petentów i klientów z zachowaniem poniższych rygorów reżimu sanitarnego. Godziny pracy biur pozostają niezmienne. Szanując zdrowie Państwa oraz naszych pracowników w celu załatwienia sprawy prosimy o ograniczenie wizyt do niezbędnego minimum, a w sprawach administracyjnych przed złożeniem wizyty o kontakt telefoniczny (61 424 86 00) lub mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Po wejściu do budynku administracji klienci mają obowiązek dezynfekcji rąk oraz przestrzegania powszechnie obowiązujących przepisów, w szczególności regulujących konieczność zachowania dystansu od innych osób oraz zakrywania ust i nosa.

 

Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa

W związku ze znacznym wzrostem zakażeń wirusem COVID-19 na terenie powiatu gnieźnieńskiego od poniedziałku 12 października br. zawieszona zostaje bezpośrednia obsługa interesantów. Wnioski dot. poszczególnych procedur można składać drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , za pośrednictwem strony internetowej www.sm-gniezno.pl – Panel klienta  lub  telefonicznie:

Można również skorzystać ze skrzynek na korespondencję umieszczonych na zewnątrz budynków. Składane pisma powinny zawierać dane teleadresowe bądź adresy mailowe.

Po uprzednim umówieniu się drogą elektroniczną bądź telefoniczną  z pracownikiem GSM na wyznaczoną godzinę będzie można załatwiać sprawy, które wymagają osobistego stawienia się w biurowcu Spółdzielni.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Ela Cz. niedziela, 18 października 2020 10:09 napisane przez Ela Cz.

  A Urząd Miasta może pracować i obsługiwać obywateli z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Można? A no można, tylko trzeba chcieć! Brawo Panie Prezydencie!

 • Link do komentarza Bolo wtorek, 13 października 2020 17:15 napisane przez Bolo

  Radek nie da się ograniczyć najniższego wynagrodzenia.

 • Link do komentarza Gracjan wtorek, 13 października 2020 08:47 napisane przez Gracjan

  Z tego co wiem placówka pko w starostwie otwarta a oni odsyłają ludzi z kwitkiem na którym jest numer konta żeby biegać gdzieś i opłaty robić...no paranoja jakaś, nie dośc że trzeba się bawić w jakieś urny to jeszcze ze zrobieniem oplaty problem a pko za ścianą

 • Link do komentarza Doniu wtorek, 13 października 2020 08:31 napisane przez Doniu

  pensje urzędasów są z naszych podatków więc domagamy się abyśmy mieli dostęp do instytucji w których pracują albo won na bezrobocie...

 • Link do komentarza Gnieźnianin poniedziałek, 12 października 2020 21:58 napisane przez Gnieźnianin

  100 procent racji RADEK !!

 • Link do komentarza Wyborca poniedziałek, 12 października 2020 18:58 napisane przez Wyborca

  Dobre sobie żarty starostwo robi. Przecież oni od marca poza komunikacją są zamknięci więc co oni zawieszają.

 • Link do komentarza krys poniedziałek, 12 października 2020 16:26 napisane przez krys

  Same instytucje państwowe a ekspedientki w sklepie bez ograniczeń

 • Link do komentarza Regi poniedziałek, 12 października 2020 14:52 napisane przez Regi

  Nauczyciele za małe pieniądze pracują i narażają życie swoje i swojej rodziny. Kl. 4-8 powinny uczyć się zdalnie. Mój szacunek dla Was. Z okazji Waszego Święta zycze zdrowia i wszelkiej pomyślności . Swoją droga sklepy,zakłady produkcyjne,kierowcyitp. pracują a lekarze z przychodni ,,UDZIELAJĄ PORAD” zdalnie. Oni przysięgali pomagać a nie płaszczyć d... na krzesełku . 2 zostawić do recept a pozostałych wysłać do pomocy do szpitali zakaźnych.

 • Link do komentarza Radek poniedziałek, 12 października 2020 14:21 napisane przez Radek

  Mam nadziei, ze wypłaty tez będą ograniczone w związku z tym. Nie może być tak, ze jedni siedza na dupach i nic nie robią, a drudzy muszą na nich zapier...c.

 • Link do komentarza Bolo poniedziałek, 12 października 2020 13:33 napisane przez Bolo

  Urbis jest Sp. z o. o.

 • Link do komentarza Kiniu poniedziałek, 12 października 2020 12:33 napisane przez Kiniu

  Proponuję wprowadzić ograniczenia dla urzędników w sklepach. Zakupy robić telefonicznie lub meilowo.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane