czwartek, 01 października 2020 17:02

Komunikat Sanepidu ws. pociągu z Gniezna do Poznania

 

Gnieźnieński Sanepid zwraca się do mieszkańców z informacją o osobie, która w ostatnich dniach podróżowała pociągiem do Poznania i z powrotem, będąc zakażoną koronawirusem.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje, iż w poszczególnych dniach pociągiem kursującym z Gniezna do Poznania oraz z powrotem podróżowała osoba, u której w minioną środę 30 września potwierdzono zakażenie. Jak przekazał Sanepid, chodzi o składy:

  • w dniach 20, 23, 24, 27 oraz 29 września ze stacji Gniezno do stacji Poznań Główny pociągiem Koleje Wielkopolskie relacji Gniezno – Poznań Główny (wyjazd z Gniezna godz. 17.23)
  • w dniach 21, 24, 25, 28 i 30 września ze stacji Poznań Główny do stacji Gniezno, pociągiem POLREGIO relacji Poznań Główny – Bydgoszcz Główna (wyjazd z Poznania godz. 7.51)
  • w dniu 26 września ze stacji Gniezno, pociągiem Koleje Wielkopolskie relacji Mogilno – Poznań Główny (wyjazd z Gniezna godz. 05.08) oraz ze stacji Poznań Główny do stacji Gniezno, pociągiem POLREGIO relacji Poznań Główny – Toruń Główny (wyjazd z Poznania godz. 19.53)

W związku z powyższym Sanepid prosi, aby wszystkie osoby podróżujące w ww. pociągami, w przypadku wystąpienia objawów chorobowych, zgłaszały się do lekarzy POZ.

1 komentarz

  • Link do komentarza Zenon piątek, 02 października 2020 09:23 napisane przez Zenon

    Do pociągów powinni wsiadać tylko ludzie przetestowani, u których nie wykryto koronawirusa. Testowanie ludzi na koronawirusa powinno być powszechne i obowiązkowe. Egzekwowaniem tego obowiązku powinna się zająć nowa służba, policja sanitarna. Ona by przede wszystkim pilnowała przestrzegania obostrzeń, izolowała podejrzanych o zarażenie się do czasu ich przebadania i gdy wprowadzi się obowiązkowe szczepienia, to taka policja by zaszczepiła tych, którzy unikają tego obowiązku. Tylko pewna szczepionka uchroni przed koronawirusem, a szczepienia powinny być obowiązkowe. Za gadanie głupot, że nie ma koronawirusa i mącenie ludziom w głowach, przez co nie przestrzegają obostrzeń to powinna być izolacja i zająć się tym powinna policja sanitarna. Żeby zaś szybciej wykrywać pasażerów w pociągu to powinno się ich rejestrować, albo wprowadzić dowody z chipem i wtedy odpowiednie skanery zarejestrują pasażera, a gdyby trzeba go było odszukać to chip szybko zostanie zlokalizowany. Dodatkowo w chipie powinny być zapisywane wyniki badań na obecność chociażby koronawirusa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane