czwartek, 01 października 2020 11:38

Kolejne zakażenia i zgon

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem. W naszym powiecie odnotowano także następny zgon.

Jak przekazał WUW w czwartkowe przedpołudnie, na terenie Wielkopolski stwierdzono 173 nowe przypadki zakażeń. Wśród nich znajdują się cztery z powiatu gnieźnieńskiego. Są to przebywające w izolacji domowej jest dwóch mężczyzn w wieku 36 i 38 lat, a także kobieta w wieku 49 lat. Czwarta osoba to 42-letnia kobieta, znajdująca się w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Poznaniu.

WUW poinformował także o zgonie sześciu osób na terenie województwa, wśród których był 75-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, przebywający w Wielospecjalistycznym Szpitalu Zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Jest to już szósty zgon osoby z terenu powiatu gnieźnieńskiego.

10 komentarzy

 • Link do komentarza Krystian piątek, 02 października 2020 11:45 napisane przez Krystian

  Autor wpisu Zenon powinien się zaszczepić przeciwko głupocie. Obawiam się niestety, że jak dotychczas nie ma takiej szczepionki.

 • Link do komentarza Wojtek piątek, 02 października 2020 11:04 napisane przez Wojtek

  Wczoraj moja mama czekała 8 godzin na przyjęcie planowe na 3 mają ale jak się okazuje Gniezno nie posiada testów masakra,!!!!

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 02 października 2020 10:54 napisane przez rezigiusz

  @Zenon u Ciebie WSIO OK

 • Link do komentarza Artur piątek, 02 października 2020 09:04 napisane przez Artur

  @Zenon
  Pana pomysły są przerażające. Nawet w czasie największych epidemii w dziejach (a ludzie wtedy dobrze wiedzieli, jak się te choroby roznosiły) NIKOMU nie przyszło do głowy, żeby wszystkich zamykać w domach i pod strażą pilnować, żeby się leczyli/nie podchodzili do innych. Proszę się nie gniewać, ale Pana sposób myślenia jest skrajnie niebezpieczny i to Pan powinien się zastanowić nad tym, jakie poglądy Pan propaguje, a nie ludzie, którzy podważają istnienie pandemii.

 • Link do komentarza Do Zenona piątek, 02 października 2020 08:17 napisane przez Do Zenona

  Zenon pierwszy się kwalifikuje na kwarantannę i odcięcie internetu!

 • Link do komentarza Julian czwartek, 01 października 2020 22:57 napisane przez Julian

  Kolejny mądry inaczej. Policja zawsze i wszędzie? Jak za komuny. No tak PIS i PZPR to to samo

 • Link do komentarza Ola czwartek, 01 października 2020 22:47 napisane przez Ola

  Do Zenona.
  Człowieku wszędzie te brednie wypisujesz!
  Takich ludzi jak Ty trzeba izolować i sam się truj szczepionkami. Policja sanitarna ale jesteś człowieku po piep rzony!!!!
  Sam sobie żyj w czerwonej strefie i rób sobie testy i szczep się na wszystko!
  Precz ze szcze (pionkami)!!!

 • Link do komentarza Oli czwartek, 01 października 2020 17:51 napisane przez Oli

  Zenon.a gdyby tak ta twoja policja sanitarna robiła odstrzał tych zakażonych,to w ogóle pandemii by nie było.Na to nie wpadłeś?????

 • Link do komentarza obywatel RP czwartek, 01 października 2020 16:32 napisane przez obywatel RP

  Panie Zenon przestań siac propagandę. Ten wirus jest jak grypa nie kazdy zachoruje i nie ma czegoś takiego jak bezobjawowa choroba to tylko wymysl rzadzqcych. Covid jest inteligentny bo zna sie na kalendarzu i wie kiedy ma przyjść i zbierać najwiecej zakazen, zna sie na czasie bo wie, ze 15 minut mozna przebywać z innymi, i zna sie na miarę bo 1,5 metra tylko odstępu. Wylacz telewizję wlacz myślenie. I nikt mi nie zabroni oddychać swierzym powietrzem.

 • Link do komentarza Zenon czwartek, 01 października 2020 14:22 napisane przez Zenon

  Powinno się powołać Policję Sanitarną, która by pilnowała obostrzeń, izolowała zakażonych i dbała o realizację obowiązku szczepień. Gdy już będzie pewna szczepionka na koronawirusa, to szczepienia powinny być obowiązkowe, a kto by ich unikał, to Policja Sanitarna by złapała i zaszczepiła. Ponadto taka formacja powinna też zająć się tymi, którzy podważają pandemię i opowiadają głupoty. Należałoby ich odizolować, poddać kwarantannie, a jak są zdrowi to aresztowi domowemu bez możliwości korzystania z internetu i telefonu za wyjątkiem połączeń alarmowych. Postawy antyszczepionkowe i podważające pandemię są szkodliwe, gdyż mącą ludziom w głowach i powodują nieprzestrzeganie obostrzeń przez co wirus się rozszerza i więcej ludzi zaraża. Natomiast w czerwonych strefach sanitarna policja powinna pilnować, aby nikt nie mógł to takiego powiatu wjechać i wyjechać z niego. Gdyby nasz gnieźnieński powiat był czerwoną strefą to taka policja sanitarna powinna zablokować wszystkie wylotówki, pilnować na ulicach ludzi czy noszą maseczki, izolować nieprzestrzegających obostrzeń, aby poddać ich badaniom i pilnować, żeby ludzie się nie gromadzili. Dodatkowo wszystkich w czerwonej strefie powinno się obowiązkowo testować na koronawirusa, a gdyby ktoś chciał testu uniknąć, to sanitarna policja by go przymusowo na taki test doprowadziła. Dzięki temu pandemia by się szybko skończyła.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane