środa, 30 września 2020 14:48

Zmiany w organizacji ruchu na dworcu autobusowym

  Artykuł sponsorowany

Mieszkańcy oraz osoby dojeżdżające, korzystające z połączeń autobusowych lub usług pocztowych, muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu w rejonie dworca.

W związku z budową Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego dla mieszkańców gmin Powiatu Gnieźnieńskiego Generalny Wykonawca informuje, że w dniu 9.10.2020 r. wprowadzi zmiany w organizacji ruchu.

Wyłączony z użytkowania z całkowitym brakiem możliwości parkowania będzie teren w obrębie dworca PKP i byłego PKS. Zalecany jest postój pojazdów na parkingu przy ul. Sobieskiego, dostępny jest także parking na ul. Składowej oraz dojście piesze do peronu 3.

Dostęp do Poczty Polskiej zostanie udostępniony przez wydzielone dojścia piesze. Dojazd i dojście do dworca PKP pozostają bez zmian. Komunikacja autobusowa będzie realizowana przez przystanki zlokalizowane przy ul. Dworcowej. Wykonawca przeprasza za utrudnienia i prosi o wyrozumiałość”.

1 komentarz

  • Link do komentarza avalon środa, 30 września 2020 18:32 napisane przez avalon

    A jakie busy będą się tam zatrzymywać? Na wizualizacjach są busy MPK, inwestorem jest miasto więc wydaje się, że będzie to zintegrowany przystanek MPK dla obu kierunków przejeżdżających w okolicy stacji kolejowej. Jednak przez Dworcową i Kościuszki jeżdżą wszystkie gnieźnieńskie autobusy co oznacza, że raczej nie będzie tam Sindbada czy Flixbusa. "Dworzec" dla takich linii będzie na parkingu na Łaskiego? A gdzie będą odjeżdżać lionie lokalne, np do Trzemeszna czy Kłecka? To co budują nie pomieści wszystkich przewoźników. Na każdy z obu pobliskich przystanków MPK w szczycie co kilka minut podjeżdża autobus, czasami stoi jeden za drugim. Z tych 6 peronów 4 musiałyby być zarezerwowane dla MPK. Autobusy lokalne, busy i międzynarodowe zajmują peron przez dłuższy czas i nie podjeżdżają na przystanek na kilkadziesiąt sekund jak autobus miejski.
    Reszta autobusów z Gniezna będzie odjeżdżać z parkingów, poboczy i różnych placów porozrzucanych po mieście?
    Po drugiej stronie torów jest ruina lokomotywowni, miejsce na porządny dworzec autobusowy i prawdziwe centrum przesiadkowe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane