środa, 30 września 2020 11:24

Jechał z kontenerami bez pozwolenia

 
Jechał z kontenerami bez pozwolenia źródło: WITD

Dwa zbyt ciężkie kontenery przewoził polski przewoźnik z Wybrzeża do Wielkopolski, który został zatrzymany przez ITD na drodze ekspresowej S5.

W miniony poniedziałek 28 września, na drodze ekspresowej S5, inspektorzy ITD z Gniezna zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, którym wykonywany był krajowy transport drogowy kontenerów na trasie z Gdańska do Poznania i Komornik.

W trakcie kontroli kierujący pojazdem nie okazał zezwolenia kategorii VII na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym. Rzeczywista masa całkowita przy normie 40 t wynosiła 54,05 t, czyli była za duża o 14,05 t i przekroczyła normę aż o 35,12 %. Ponadto nacisk na podwójnej osi napędowej ciągnika siodłowego zamiast dopuszczalnych 19 ton, wyniósł 20,6 ton nacisku.

W stosunku do przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne na kwotę 15000 zł. z Ustawy prawo o ruchu drogowym i z Ustawy o transporcie drogowym na 10000 zł. Kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 200 zł., a pojazd inspektorzy nakazali usunąć na parking strzeżony, ponieważ nie został doprowadzony do normatywności w czasie kontroli.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane