poniedziałek, 24 sierpnia 2020 08:11

Przewóz nienormatywny z uszkodzoną oponą

 
Przewóz nienormatywny z uszkodzoną oponą źródło: WITD

Akcja inspektorów na drodze ekspresowej niedaleko Gniezna ujawniła nienormatywny krajowy transport drogowy sprzętu budowlanego.

W miniony czwartek 20 sierpnia inspektorzy z Gniezna sprowadzili dynamicznie z drogi krajowej S-5 zespół pojazdów, którym przewożono nienormatywny ładunek. Rzeczywista masa całkowita zespołu pojazdów przy dozwolonych 40 tonach wyniosła 44,7 tony. Przekroczenie o 4,7 tony dało 11,75 procent ponad normę.

W trakcie kontroli kierujący pojazdem okazał zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym. Prawo jednak zabrania przewozu pojazdem nienormatywnym ładunków innych niż ładunek niepodzielny - tymczasem kierowca przewoził w sumie trzy ładunki podzielne w postaci koparki gąsienicowej wraz z łyżką i osobno drugą łyżkę i zagęszczarkę. Pojazd nie został usunięty na parking strzeżony, bowiem w trakcie kontroli został przeładowany. Przedsiębiorcy grozi kara w wysokości w sumie 12 tysięcy złotych.

Inspektorzy zatrzymali też dowód rejestracyjny naczepy, przy której stwierdzili uszkodzony kord opony. Tę usterkę zakwalifikowano jako niebezpieczną.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane