Wydrukuj tę stronę
sobota, 22 sierpnia 2020 09:13

Więzienna dekoracja dożynkowa w Gębarzewie

 
Więzienna dekoracja dożynkowa w Gębarzewie zdjęcie nadesłane

Mała podgnieźnieńska wieś, położona tuż za granicą miasta, znowu zaskakuje pomysłem na wykonanie dekoracji dożynkowej. Tym razem motywem został Zakład Karny w Gębarzewie.

Tegoroczne dożynki nie odbywają się na swoich dotychczasowych, tradycyjnych zasadach, ale mimo to wiele gmin decyduje się na zachęcanie mieszkańców do dekoracji swoich domostw i wsi. Tak samo jest w Gminie Czerniejewo, gdzie po raz kolejny został ogłoszony konkurs na który odpowiedzieli m.in. mieszkańcy Gębarzewa.

Po ubiegłorocznej wiosce Smerfów, o której było głośno w całym kraju nie tylko po jej otwarciu, ale także po kradzieży jednej ze słomianych postaci, Gębarzewo postanowiło ponownie zaskoczyć innych pomysłem na dekorację dożynkową wsi. Tym razem padło na dobrze znany w Polsce (w niektórych kręgach) zakład karny, położony na pograniczu gminy i miasta. Przy drodze prowadzącej przez Gębarzewo powstały "mury" więzienne z balotów słomy, na których porządku pilnują strażnicy, a w środku znajdują się pozbawieni wolności więźniowie.

Galeria

3 komentarzy