piątek, 21 sierpnia 2020 11:50

Podali się za hydraulików i okradli starsze małżeństwo

 

Do kolejnej kradzieży, przy wykorzystaniu zaufania starszych osób, doszło w miniony czwartek na os. Tysiąclecia. 

Do zdarzenia doszło w czwartek 20 sierpnia br. około 14:20. Dwaj mężczyźni zapukali do drzwi mieszkania 85-letniego gnieźnianina i jego żony, zamieszkałych przy ul. Roosevelta. Już w progu oznajmili, że w bloku doszło do awarii wodociągu i w dniu jutrzejszym jej nie będzie. W trakcie rozmowy prosili seniorów, aby zrobili sobie jej zapas. 

W czasie, kiedy jeden z mężczyzn zagadywał seniorów, aby postępowali zgodnie z jego instrukcjami, drugi w tym czasie przeszukał szybko mieszkanie i ukradł ich oszczędności. Złodziei poszukują teraz policjanci, a jednocześnie funkcjonariusze apelują, by nie wpuszczać nieznane osoby do środka mieszkania. W przypadku, kiedy pojawiają się podający za przedstawicieli różnych instytucji - należy zadzwonić do tychże (np. spółdzielni) i upewnić się, czy taka sytuacja faktycznie może mieć miejsce. W przypadku podejrzeń należy od razu powiadomić policję.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane