wtorek, 18 sierpnia 2020 12:39

Transporty z nadmiarem towaru na S5

 
Transporty z nadmiarem towaru na S5 źródło: WITD

Na przeładunek towaru zdecydowali się przewoźnicy, transportujący przez S5 towar, którego nadmiar w stosunku do dopuszczalnej masy stwierdzili inspektorzy ITD.

Podczas kontroli  przeprowadzonej kilka dni temu na drodze ekspresowej S5 niedaleko Gniezna, wielkopolscy inspektorzy wytypowali dwa polskie pojazdy nienormatywne i dynamicznie doprowadzili je przy użyciu samochodu służbowego na punkt kontrolny.

Pierwszy z transportów wykonywał na potrzeby własne krajowy niezarobkowy przewóz drogowy mięsa mrożonego, a drugi przewoził płyty grodziowe. Inspektorzy z Gniezna i Poznania po uwzględnieniu zasady korekcji wyników pomiarów ustalili w przypadku pierwszego pojazdu przekroczenie o 1,5 t dopuszczalnej masy całkowitej, bowiem zamiast 26 t było 27,5 t. Obydwa pojazdy miały też od ponad tony do ponad dwóch ton zwiększone naciski osi napędowych na drogę.

Wobec obydwu przedsiębiorców zostaną wszczęte postępowania administracyjne łącznie na kwotę 2500 złotych. Kierowców inspektorzy ukarali mandatami karnym kredytowanymi łącznie po 150 złotych. Pojazdów nie usunięto na parking strzeżony, ponieważ zostały przeładowane i doprowadzone do normatywności.

Tego samego dnia wielkopolscy inspektorzy prowadzili też akcję „Przewóz drewna” wspólnie z miejscową Strażą Leśną. Skontrolowane zostały trzy zespoły pojazdów, które przewoziły w stosach drewno sosnowe, dębowe i olchowe. Wszystkie transporty były normatywne.

źródło: WITD

3 komentarzy

  • Link do komentarza CziKiKo wtorek, 18 sierpnia 2020 23:17 napisane przez CziKiKo

    Proponuję zważyć busy - dostawczaki - dopiero będą żniwa :D :D

  • Link do komentarza iiiiiiii wtorek, 18 sierpnia 2020 21:18 napisane przez iiiiiiii

    Waga to musiałaby być na każdym wjeździe na każdą drogę i od razu cyk informacja. Tak to będą łapać szprotki.

  • Link do komentarza kierowca wtorek, 18 sierpnia 2020 20:42 napisane przez kierowca

    To już się robi standardem na tej trasie. Codziennie mijam wyraźnie zbyt duże przewozy. Niedawno znowu widziałem takie same betonowe kolumny, co ostatnio itd zatrzymała. Ciekawe czy tak samo miały nadmiar

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane