Wydrukuj tę stronę
sobota, 08 sierpnia 2020 10:37

Żołnierz uratował tonącego 6-latka

 
Żołnierz uratował tonącego 6-latka Źródło: CSWL Poznań

Natychmiastowa reakcja żołnierza Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu kilka dni temu zapobiegła tragedii nad jeziorem Lednickim.

2 sierpnia 2020 roku, wypoczywając nad jeziorem Lednickim w gminie Łubowo, żołnierz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu mł. chor. Adam Olejniczak nie wahając się ani sekundy wskoczył do wody, aby uratować 6-letnie dziecko, które wypadło z rowerka wodnego i zaczęło się topić.

Błyskawiczna reakcja żołnierza zapobiegła tragedii. Sam mundurowy podczas interwencji rozciął sobie śródstopie, ponieważ nie zważając na okoliczności instynktownie rzucił się na pomoc chłopcu. Zapytany po zdarzeniu chorąży o to, czy czuje się bohaterem stwierdził, że zareagował tak, jak każdy by zareagował - wierząc, że jego zachowanie było czymś naturalnym.

Niestety tegoroczne statystyki utonięć są bardzo niepokojące i wskazują na to, że nad wodą bywa niebezpiecznie i często niewinny wypoczynek może zakończyć się dramatycznie. Żołnierz Centrum zachowując zimną krew i reagując natychmiastowo być może zapobiegł kolejnej tragicznej historii. Świadkowie zdarzenia czyli matka, dziadkowie chłopca oraz sam poszkodowany są wdzięczni panu Adamowi o jego czujność, bezinteresowność i refleks.

Mł. chor. Adam Olejniczak na co dzień jest operatorem maszyny inżynieryjnej koparki oraz dowódcą plutonu w kompanii zabezpieczenia w Biedrusku.

Źródło: CSWL Poznań

2 komentarzy