poniedziałek, 03 sierpnia 2020 09:22

Zamknięcie wiaduktu - komunikat MPK Gniezno

 
Zamknięcie wiaduktu - komunikat MPK Gniezno zdjęcie: www.facebook.com/DronyGnieznopl

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało o zasadach, na jakich odbywać się będą kursy w trakcie zamknięcia wiaduktu na ul. Warszawskiej.

MPK Gniezno poinformowało, że w związku z remontem wiaduktu kolejowego od poniedziałku 10 sierpnia od godziny 12:00 autobusy linii nr 3, 9, 11 i 17 kursować będą w trybie przesiadkowym.

Oznacza to, że po obu stronach wiaduktu zostaną zlokalizowane przystanki przesiadkowe tych linii, a pasażerowie będą musieli korzystać z przejścia przez przeprawę. Przypomnijmy iż początkowo wiadukt po zamknięciu będzie dostępny tylko dla pieszych, a po dalszym postępie prac będą mogli korzystać z kładki.

Przystanki po stronie południowej zlokalizowane będą w okolicy Ronda Gnieźnieńskich Olimpijczyków, a po stronie północnej u zbiegu ul. Warszawskiej i Dworcowej.

Bilety skasowane na liniach 3, 9, 11 i 17 zachowają ważność dla kontynuacji przejazdu tymi liniami po drugiej stronie wiaduktu w czasie 1 godziny. Pozwoli to na swobodne pokonanie wiaduktu i dostanie się do autobusu po drugiej stronie. Linia 31 kursować będzie jedynie do Ronda Gnieźnieńskich Olimpijczyków.

Uwaga - w związku z tą sytuacją zmianie ulegną także godziny kursowania autobusów, dlatego należy na bieżąco śledzić rozkłady jazdy.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Sławek sobota, 08 sierpnia 2020 08:19 napisane przez Sławek

  Kawiarka ja całe dzieciństwo wedrowalem do sp8 z Kawiar zanim powstało na polu i bagnach wasze osiedle i żyje, potrzebny wam autobus na 500m do witkowskiej?

 • Link do komentarza Zorro piątek, 07 sierpnia 2020 19:17 napisane przez Zorro

  Anno. Linia nr 5 pojedzie z ul. Chrobrego przez Konikowo i Trzy mosty.

 • Link do komentarza Kawiarka piątek, 07 sierpnia 2020 09:15 napisane przez Kawiarka

  We wrześniu podobno wracamy do szkoły a 14 nadal nie widać w rozkładzie. W sytuacji zamknięcia mostu uczniowie sp. Nr 8, Milenium, Szkoły Językowej i Szkoły Muzycznej będą zmuszeni do pieszych wędrówek z osiedla Kawiary. Przypominam, że do Muzycznej noszone są instrumenty. Na osiedlu mamy gitarzystów, skrzypków i puzonistę ... Czy to jest naprawdę taki problem żeby czternastka powróciła choć na część trasy z Kawiar do mostu? Może udało by się wtedy zrobić więcej kutrów niż 5 na dobę;)

 • Link do komentarza Anna poniedziałek, 03 sierpnia 2020 13:55 napisane przez Anna

  A linia nr 5???? zniknęła? Na jak długo jest planowany remont?

 • Link do komentarza Rowerzyści poniedziałek, 03 sierpnia 2020 11:16 napisane przez Rowerzyści

  Taka kladka mogłaby być też zrobiona do ścieżki rowerowej w przyszłości .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane