Wydrukuj tę stronę
piątek, 31 lipca 2020 11:46

Zwiększony nacisk i za duże gabaryty

 

Międzynarodowy transport drogowy betonowych słupów zatrzymali wielkopolscy inspektorzy na drodze ekspresowej S5.

W miniony czwartek 30 lipca inspektorzy z Gniezna i Poznania zatrzymali zespół trzech pojazdów członowych przewożących z Torunia do Berlina ładunek niepodzielny w postaci betonowych słupów. Ciągniki siodłowe o dwóch osiach razem z trzyosiowymi naczepami przekroczyły naciski na pojedynczej osi napędowej ciągnika siodłowego przy normie wynoszącej 11,5 ton. W pierwszym pojeździe 13,2 t, w drugim 13,55 ton i w trzecim przypadku 12,9 ton.

Ponadto kierowcy nie mieli też zezwolenia kategorii siódmej. Długość pojazdów przy normie 16,50 m została przekroczona i wynosiła ponad 17 m. Wystąpiły też niewielkie, bo od kilku do kilkunastu centymetrów, przekroczenia normy wysokości, która określona została normą na 4,0 m.

W związku z powyższym zostaną wszczęte trzy osobne postępowania administracyjne wobec przedsiębiorców na kwotę w sumie 6000 złotych. Jednemu z nich grozi dodatkowa kara 1100 złotych za brak dokumentów u kierowcy, niepobieranie terminowo danych z karty kierowcy i przekroczenie maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy. Trzy zespoły pojazdów musiały odjechać na parking strzeżony.

źródło: WITD

Galeria

6 komentarzy