piątek, 31 lipca 2020 11:46

Zwiększony nacisk i za duże gabaryty

 

Międzynarodowy transport drogowy betonowych słupów zatrzymali wielkopolscy inspektorzy na drodze ekspresowej S5.

W miniony czwartek 30 lipca inspektorzy z Gniezna i Poznania zatrzymali zespół trzech pojazdów członowych przewożących z Torunia do Berlina ładunek niepodzielny w postaci betonowych słupów. Ciągniki siodłowe o dwóch osiach razem z trzyosiowymi naczepami przekroczyły naciski na pojedynczej osi napędowej ciągnika siodłowego przy normie wynoszącej 11,5 ton. W pierwszym pojeździe 13,2 t, w drugim 13,55 ton i w trzecim przypadku 12,9 ton.

Ponadto kierowcy nie mieli też zezwolenia kategorii siódmej. Długość pojazdów przy normie 16,50 m została przekroczona i wynosiła ponad 17 m. Wystąpiły też niewielkie, bo od kilku do kilkunastu centymetrów, przekroczenia normy wysokości, która określona została normą na 4,0 m.

W związku z powyższym zostaną wszczęte trzy osobne postępowania administracyjne wobec przedsiębiorców na kwotę w sumie 6000 złotych. Jednemu z nich grozi dodatkowa kara 1100 złotych za brak dokumentów u kierowcy, niepobieranie terminowo danych z karty kierowcy i przekroczenie maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy. Trzy zespoły pojazdów musiały odjechać na parking strzeżony.

źródło: WITD

6 komentarzy

 • Link do komentarza Arek1234 poniedziałek, 03 sierpnia 2020 10:40 napisane przez Arek1234

  Do Trans. Przy nacisku powyżej 11.5 t powinien mieć dodatkową oś przy ciągniki. A zezwolenie dotyczy długości pojazdu i wysokości.

 • Link do komentarza Krokodylek niedziela, 02 sierpnia 2020 15:43 napisane przez Krokodylek

  Do "znawców" od koleinowania sie dróg:
  Koleinowanie występuje w momencie przekroczenia dopuszczalnych nacisków na osie w układzie kół pojedynczych , np, większość naczep.
  W tym przypadku pojazdy "przekroczyły naciski na pojedynczej osi napędowej ciągnika siodłowego" - czyli występuje odwrotoność koleinowania-"walcowanie" kolein:))
  Eh, trole forumowe

 • Link do komentarza Trans sobota, 01 sierpnia 2020 08:16 napisane przez Trans

  A jak by mieli zezwolenie, to drogi by się nie "koleinowały"???

 • Link do komentarza Matej piątek, 31 lipca 2020 23:14 napisane przez Matej

  Bez pozwolenia żeby nachapac jak najwięcej w kieszeń to niech płacą, myśleli że są sprytni a wyszło jak zwykle, płacimy podatki a mamy potem drogi nie powiem jakie, inspekcja wykąpie tylko odsetek

 • Link do komentarza szofer piątek, 31 lipca 2020 21:02 napisane przez szofer

  Porządek robić i to nie tylko z takimi jak opisane sprawy. Na eskach i autostradach dzieją się tak niebezpieczne rzeczy, a policji tam nie widać.

 • Link do komentarza Gno piątek, 31 lipca 2020 12:07 napisane przez Gno

  A później ludzie się dziwią że drogi się koleinują.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane