Wydrukuj tę stronę
wtorek, 28 lipca 2020 11:36

Zamknięcie wiaduktu ma nastąpić za dwa tygodnie

 
Zamknięcie wiaduktu ma nastąpić za dwa tygodnie archiwum redakcji

Wykonawca już przygotowuje teren pod prowadzone prace, a zmotoryzowani gnieźnianie czekają na decyzję o rozpoczęciu prac. WZDW poinformował, że zamknięcie przeprawy powinno nastąpić w pierwszej połowie sierpnia.

W maju informowaliśmy o wyłonieniu wykonawcy prac, związanych z remontem wiaduktu w ciągu ul. Warszawskiej. Wówczas też przekazaliśmy, że firma Mosty Kujawy, która ma się podjąć tego zadania, w ciągu miesiąca podpisze umowę na realizację inwestycji. Od tego czasu trwają jednak formalności, które trzeba dopełnić przed ostatecznym wejściem na teren budowy, a co się z tym wiąże - także zamknięciem wiaduktu dla ruchu kołowego.

- Remont wiaduktu przy drodze wojewódzkiej nr 260 w Gnieźnie rozpocznie się niezwłocznie po zatwierdzeniu projektu czasowej organizacji ruchu. Następnie wykonawca ma siedem dni na poinformowanie o zamknięciu obiektu. Przewidujemy, że nastąpi to 10 sierpnia - informuje nas Malwina Korzeniewska-Michalak, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Jak dalej dodaje:Przejście dla pieszych, zgodnie z umową i dokumentacją projektową, będzie zapewnione przez cały czas trwania remontu - najpierw zamkniętym dla ruchu samochodowego obiektem, a następnie wybudowaną tymczasową kładką dla pieszych.

Zamknięcie wiaduktu dla ruchu samochodowego, zgodnie z przedstawionym przez wykonawcę robót harmonogramem prac, ma trwać od sierpnia 2020 roku do września 2021 roku.

7 komentarzy