piątek, 24 lipca 2020 12:21

Strażak ochotnik uratował życie sąsiada

 

Druh z witkowskiej jednostki ochotniczej, wykazując się spokojem w trudnej sytuacji, uratował życie swojego sąsiada, który stracił przytomność.

O zdarzeniu informuje Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie. W miniony wtorek w godzinach rannych Michał Majchrzak, który na co dzień jest także strażakiem w tutejszej jednostce, natrafił na sytuację, w której wielu wciąż nie wiedziałoby jak się zachować. U nieprzytomnego sąsiada z jego ulicy nie wykrył funkcji życiowych, dlatego po ocenie sytuacji, rozpoczął resuscytację krążeniową-oddechową. 

Zasadę 30 uciśnięć i 2 wdechów prowadził do momentu, jak udało się mu przywrócić spontaniczny oddech i pracę serca u mężczyzny. Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowanego do szpitala. 

Druh Michał służy w OSP Witkowo od 22 lat, a więc od 18 roku życia. Za jego postawę i z okazji przypadających dziś jego urodzin, składamy gratulacje i podziękowania.

źródło: OSP Witkowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane