Wydrukuj tę stronę
czwartek, 16 lipca 2020 13:08

Podziękowali Patrykowi za uratowanie życia kierowcy

 
Podziękowali Patrykowi za uratowanie życia kierowcy źródło: Tomasz Budasz Facebook

Prezydent oraz Komendant Powiatowy Policji podziękowali dziś młodemu gnieźnianinowi, który kilkanaście dni temu rzucił się na pomoc mężczyźnie, który zasłabł za kierownicą samochodu na ul. Roosevelta.

30 czerwca br. około godziny 19:30, osoby przemieszczające się ul. Roosevelta zobaczyły, jak samochód osobowy marki Volkswagen nagle zjeżdża z jezdni, wpada na chodnik i ścina rosnące przy drodze drzewo.

Jako jeden z niewielu przytomnością wykazał się 15-letni Patryk, który zamiast przyglądać się wszystkiemu, widząc iż coś się dzieje z jego kierowcą, natychmiast podbiegł do auta, wyłączył silnik i wraz z inną osobą wyciągnął poszkodowanego z pojazdu. U mężczyzny stwierdził zanik pulsu, dlatego zaczął przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową do czasu przyjazdu służb.

Po kilku chwilach na miejscu pojawiły się zastępy straży pożarnej, które przejęły poszkodowanego i prowadziły reanimację do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Wkrótce też udało się przywrócić funkcje życiowe i mężczyzna został przetransportowany do szpitala. 

W czwartkowe południe prezydent Tomasz Budasz wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji insp. Przemysławem Kozaneckim w obecności rodziny uratowanego kierowcy oraz babci Patryka, pogratulowali mu postawy i podziękowali za jego zachowanie w sytuacji, która wymagała poświęcenia. 

3 komentarzy