Wydrukuj tę stronę
środa, 15 lipca 2020 15:37

Powidz zdobył wóz strażacki dzięki wysokiej frekwencji

 
Powidz zdobył wóz strażacki dzięki wysokiej frekwencji źródło: MSWiA

Gmina Powidz jest jednym ze zwycięzców tzw. Bitwy o wozy, zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W trakcie tegorocznych wyborów prezydenckich MSWiA ogłosiło zmagania dla gmin, które będą miały najwyższą frekwencję. W ramach drugiej tury do rozdysponowania zostało 49 dotacji na wozy ratownicze, skierowane do gmin liczących do 20 tysięcy mieszkańców. Warunkiem wygranej była wysoka frekwencja w trakcie wyborów, a do głosowania w swoich regionach zachęcali w znacznej części strażacy ochotnicy. 

Jak poinformowało już oficjalnie MSWiA, w trakcie drugiej tury jedną z najwyższych frekwencji, która zakwalifikowała do otrzymania wozu strażackiego, jest gmina Powidz. Nowy pojazd zasili miejscową jednostkę ochotniczą. Spośród zaledwie 2744 osób uprawnionych do głosowania w tej miejscowości oraz jej okolicach, udział w wyborach wzięło 80,14% obywateli.

W trakcie II tury w gminie Powidz wygranym był Rafał Trzaskowski, który zdobył 58,45% głosów. Pięć lat temu w trakcie drugiej tury do urn w Powidzu poszło tylko 52,51% uprawnionych - wówczas wygrał tu Bronisław Komorowski.

 

15 komentarzy