środa, 15 lipca 2020 07:39

Za długi, za ciężki i bez pozwolenia

 
Za długi, za ciężki i bez pozwolenia źródło: WITD

Jako przekraczający normatywy wydał się inspektorom z Gniezna pojazd przewożący na naczepie koparkę. Sprowadzili go dynamicznie przy użyciu samochodu służbowego na punkt kontrolny przy trasie S5 i okazało się po sprawdzeniu pojazdu, że mieli rację.

13 lipca krajowy przedsiębiorca przewoził drogą ekspresową S5 koparkę na gąsienicach. Ważenie i mierzenie wykazały, że pojazd był nienormatywny. Dopuszczalna masa całkowita została przekroczona o ponad dwie tony - waga wykazała 45,15 ton. Podobnie niezgodnie z przepisami było z przekroczeniami na osiach. Były one bowiem wyższe od normy od 2,50 do 24,38 procent. Pojazd był też za długi o ponad dwa metry.

W związku z tym, że kierowca nie okazał zezwolenia kategorii VII na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym, a przedsiębiorcę czeka postępowanie administracyjne zagrożone kwotą 15000 złotych. Inspektorzy nakazali usunąć zespół pojazdów na parking strzeżony.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane