piątek, 10 lipca 2020 14:22

Sytuacja epidemiologiczna - stan na 10 lipca

 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o aktualnej sytuacji na terenie powiatu gnieźnieńskiego - stan na piątek 10 lipca.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje o sytuacji epidemiologicznej dotyczącej koronawirusa w naszym regionie.

Jak przekazał gnieźnieński Sanepid, w piątek 10 lipca do godziny 10:00 nadzorem epidemiologicznym objętych było 0 osób, a kwarantannie na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego podlegała 1 osoba. Jednocześnie też 0 osób było poddanych hospitalizacji.

Do tej pory u 176 osób z terenu powiatu gnieźnieńskiego uzyskano pozytywny wynik na obecność koronawirusa. 146 osób zakażonych pochodzi z jednego źródła epidemicznego. Do tej pory stwierdzono 174 przypadki wyleczenia i 1 zgon. Nie ma osób poddanych izolacji.

W związku z dodatnim wynikiem w kierunku SARS-Cov-2 obecnie hospitalizowana jest 1 osoba, 52-letni mężczyzna (Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu ul. Szwajcarska 3)

Na kwarantannie obowiązkowej w związku z przekroczeniem granicy przebywa 129 osób z powiatu gnieźnieńskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane