środa, 08 lipca 2020 08:20

Inspektorzy drogowi uratowali kotka

 
Inspektorzy drogowi uratowali kotka źródło: WITD

Nietypowej interwencji podczas swojej służby podjęli się inspektorzy z gnieźnieńskiego oddziału ITD w miniony poniedziałek.

Sytuacja miała miejsce 6 lipca, na punkcie kontrolnym zlokalizowanym przy drodze ekspresowej S5. Mimo drogowego hałasu, panującego w takim miejscu, gdzieś przy wnękach wagowych raz po raz słychać było miauczenie. Mały, głodny kot nie dawał inspektorom spokoju, dlatego zdecydowali się poszukać dla niego pomocy zwłaszcza, że w takim miejscu istniało ryzyko, że może coś mu się stać. 

Jeden z inspektorów zadzwonił do kilku instytucji, które zajmują się "kocimi sprawami" w gminie Kostrzyn i docelowo przyjechał pracownik z zakładu komunalnego, ale kota już nie zastał - wystraszony uciekł w krzaki.

Inspektor jednak nie dał za wygraną, dlatego zdecydował się pojechać w to samo miejsce następnego dnia przed dyżurem - kota wciąż jednak nie było. Na szczęście na popołudniowej zmianie inspektorzy działali w tym samym miejscu. Wówczas czworonóg pojawił się znowu i udało się go złapać. W kartonie po czajniku trafił do schroniska koło Kostrzyna. Według opinii inspektora, kot był wygłodniały, ale dzięki udzielonej pomocy odzyskał on swoje siły. 

źródło: WITD

3 komentarzy

 • Link do komentarza humanista czwartek, 09 lipca 2020 16:50 napisane przez humanista

  Mam dość! Kocich odchodów w ogrodzie.
  W trosce o swoje zdrowie, zakupiłem pułapkę do odłowu zwierząt, którą ustawię niebawem.
  Zapewne, Państwa koty są pod odpowiednią opieką, i nie niszczą moich upraw, nie załatwiają się między grządkami, proszę poinformować hodowców nieodpowiedzialnych.
  Dbajmy o zdrowie i chrońmy ptaki oraz wiewiórki, na które koty pozbawione właściwej opieki polują dla zabawy.
  Koty, które zostaną odłowione przekazane zostaną do schroniska, a stamtąd trafią do kochających koty opiekunów.

 • Link do komentarza Gość środa, 08 lipca 2020 21:49 napisane przez Gość

  No jak na to idą moje podatki to super. Uratowali kotka. Dobre. A co chciał popełnić samobójstwo?

 • Link do komentarza Radek środa, 08 lipca 2020 10:37 napisane przez Radek

  Kotu 500 zł za wtargnięcie na urząd,dnia infrastruktury drogowej, a właścicielowi 20 tyś za nie przy pilnowanie podopiecznego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane