wtorek, 07 lipca 2020 11:42

Starostwo szuka nowego samochodu

 
Starostwo szuka nowego samochodu archiwum redakcji

Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego jest przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez Starostwo. Póki co jednak nikt się do niego nie zgłosił.

Wyprodukowany nie wcześniej niż w 2019 roku, jak i spełniający odpowiednie parametry określone w specyfikacji przetargowej - Starostwo Powiatowe poszukuje dostawcy pojazdu, który zastąpi dotychczasowe auta służące pracownikom tego urzędu. 

Przypomnijmy iż pół roku temu temat ten wywołał spore kontrowersje, kiedy w projekcie budżetu na 2020 rok zawarto adnotację o przeznaczeniu 200 tys. złotych na zakup nowego samochodu. Działanie to, w zestawieniu z wypowiedziami przedstawicieli Zarządu o tym, że powiat znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, spowodowało dużą dyskusję nie tylko na obradach Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, ale i w przestrzeni publicznej.

Przedstawiciele Starostwa argumentowali zakup tym iż obecnie służące pracownikom dwa auta są już wyeksploatowane, a do tego i tak będzie następowała redukcja jednego etatu kierowcy (było ich dwóch). Po czasie podjęto też decyzję, że na to zadanie nie zostanie przeznaczone 200 tys. złotych tylko 163 tys. złotych brutto.

Przetarg na dostarczenie samochodu ogłoszono w połowie czerwca br. Mimo zapytań skierowanych do jego treści, ostatecznie nikt się nie zgłosił i przetarg został unieważniony z uwagi na brak ofert. Kolejny ma zostać ogłoszony już wkrótce.

18 komentarzy

 • Link do komentarza pomysłodawca oszczędności panśtwowych pieniędzy poniedziałek, 20 lipca 2020 19:47 napisane przez pomysłodawca oszczędności panśtwowych pieniędzy

  Dla szpitala powiatowego, by w końcu została zakończona jego budowa warto panie Starosto jeszcze przez rok, zrezygnować z kupna nowego samochodu dla ..... siebie. Proszę zrobić tak jak księżą w czasie kolędy. Jak chce pan jechać np: do Gminy Łubowo, to proszę poprosić wójta Gminy, by przyjechał po Pana swoim prywatnym samochodem. Na pewno Pan Łozowski nie odmówi Pana prośbie . I.T.D

 • Link do komentarza Misio niedziela, 12 lipca 2020 01:34 napisane przez Misio

  A gdzie dbałość o ekologię - rowerkiem nie łaska panie starosto ???

 • Link do komentarza as środa, 08 lipca 2020 18:05 napisane przez as

  Jak tak dobrze z finansami, to może Starosta zrezygnuje z niszczenia/sprzedaży boiska szkoły? I nie sprzedaje działek na Kasprowicza? Chyba, że jest cichy kupiec po dobrej cenie...

 • Link do komentarza apolityczny środa, 08 lipca 2020 12:18 napisane przez apolityczny

  Służbowo można się przemieszczać autobusami MPK.Ach,przecież korony z głów by pospadały.

 • Link do komentarza Kiniu środa, 08 lipca 2020 08:35 napisane przez Kiniu

  Ładnie napisane tylko 163 tysiące złotych. Auto w cenie mieszkania. Nie ma to jak szastać pieniędzmi. Niech starosta chodzi pieszo albo jeździ komunikacja miejska. Nasze Gniezno nie jest dużym miastem i w centrum to tylko spacerek po betonce dobrze zrobi.

 • Link do komentarza DRUCH środa, 08 lipca 2020 07:09 napisane przez DRUCH

  A może tak Starosta zabierze wypasioną brykę od strażaków , którym samochód dla czterech osób zupełnie nie jest potrzebny !! Oni potrzebują tylko dziewięcioosobowych samochodów dostawczych do przewożenia pomp i ludzi na wypadek powodzi. A bryki osobowe wożą im tylko dupki na uroczyste msze w katedrze i na dożynki gdzieś w gminach. Ale moim zdaniem na te dożynki to mogą się przejść spokojnie pieszo. Wtedy w drodze powrotnej zgubią trochę kalorii. Ale to będzie dla ich zdrowia i dla ich kondycji !

 • Link do komentarza Tomek środa, 08 lipca 2020 06:39 napisane przez Tomek

  A może by katedrę sprzedać? To może by wystarczyło Staroście na jakiś wózek. Ludzie kogo wy wybraliście, Gniezno jak zwykle z ręką w nocniku....

 • Link do komentarza wyborca powiatowy wtorek, 07 lipca 2020 23:39 napisane przez wyborca powiatowy

  A nie łaska tak jeździć swoimi brykami i brać tylko kilometrówkę? Cudzymi pieniędzmi łatwo się szasta!

 • Link do komentarza łycha wtorek, 07 lipca 2020 22:17 napisane przez łycha

  Najlepiej się rządzi z czyjegoś nikt za nicnie odpowiada widać to dokładnie po w/w instytucji,żeby czekać pół dnia aby zarejestrować samochód to już jest kompromitacja to samo z drogami powiatowymi dziura przy dziurze a oni tylko drzewa wycinają razem z rejonem dróg ,ale tak wyborcy wybrali,to teraz sobie kupują limuzyny .

 • Link do komentarza mieszkaniec realista wtorek, 07 lipca 2020 22:17 napisane przez mieszkaniec realista

  Szanowni właściciele gnieźnieńskich komisów . Nie macie na zbyciu jakiejś wypasionej , pancernej, spawanej bryki dla naszego Starosty. Za jakieś no powiedzmy 40 tysięcy złotych ?

 • Link do komentarza łycha wtorek, 07 lipca 2020 22:17 napisane przez łycha

  Najlepiej się rządzi z czyjegoś nikt za nicnie odpowiada widać to dokładnie po w/w instytucji,żeby czekać pół dnia aby zarejestrować samochód to już jest kompromitacja to samo z drogami powiatowymi dziura przy dziurze a oni tylko drzewa wycinają razem z rejonem dróg ,ale tak wyborcy wybrali,to teraz sobie kupują limuzyny .

 • Link do komentarza Matt wtorek, 07 lipca 2020 20:05 napisane przez Matt

  A starostwo odrzuca bardzo chore i niepełnosprawne dzieci!!!!na samochody pieniądze się znajdują!!!!kpnina jak dla mnie!!!

 • Link do komentarza Sli wtorek, 07 lipca 2020 19:10 napisane przez Sli

  Za mały budżet względem wymagań. Albo zwiększyć budżet albo obniżyć wymagania....

 • Link do komentarza Anka wtorek, 07 lipca 2020 18:23 napisane przez Anka

  Po c9o i takie drogie auta mają za dużo pieniędzy

 • Link do komentarza avalon wtorek, 07 lipca 2020 16:59 napisane przez avalon

  Nic dziwnego że nikt w Gnieźnie nie ma nowego samochodu i nawet powiat ma problem z zakupem nowego auta. W końcu nie ma tam żadnego salonu samochodowego. Tylko auto szroty.

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski wtorek, 07 lipca 2020 16:58 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Pieszo starosta niech chodzi.

 • Link do komentarza Narodowiec wtorek, 07 lipca 2020 16:32 napisane przez Narodowiec

  Czy nie można kupić samochodu za 60 tyś ????Starostwo sprzedaje działki i kupuje sobie limuzyny a zwykli mieszkańcy na to pracują ,ludzie kogo wy wybraliście ????A co będzie jak wszystkie działki miejskie wyprzedadzą?????

 • Link do komentarza Jaker wtorek, 07 lipca 2020 13:55 napisane przez Jaker

  Starostwo niech się zajmie drogami powiatowymi i brakiem chodników na nich.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane