poniedziałek, 06 lipca 2020 13:03

Policja zlikwidowała uprawę konopi, rosnącą... przy drodze w środku wsi

 
Policja zlikwidowała uprawę konopi, rosnącą... przy drodze w środku wsi źródło: KPP Gniezno

Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi, która znajdowała się na terenie gminy Łubowo. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 80 roślin.

Policjanci z komisariatu policji w Fałkowie, podczas wykonywania codziennych zadań służbowych ustalili, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Łubowo rosną rośliny przypominające wyglądem krzewy konopi. Krzaki rosły na skwerze, przy rozwidleniu dróg między innymi roślinami.

Powiadomieni śledczy wraz z technikiem kryminalistycznym po przybyciu na miejsce potwierdzili, że na tym terenie rośnie kilkadziesiąt krzewów konopi. Funkcjonariusze zajęli się zabezpieczeniem nielegalnych roślin - łącznie było ponad 80 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu.

Policjanci ustalają teraz kto jest ich właścicielem i w jaki sposób rośliny znalazły się na pasie zieleni przy drodze publicznej.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza Zocha wtorek, 07 lipca 2020 21:16 napisane przez Zocha

    Jak droga jest publiczna to to co rośnie w pasie drogowym należy do zarządcy drogi. Zarządcami dróg publicznych są: gminy, powiaty, sejmiki wojewódzkie i państwo. Gdyby to była droga krajowa to właścicielem byłoby państwo, a że Policja też jest państwowa to uprawa mogłaby należeć do którejś komendy :-) Taką mam koncepcję

  • Link do komentarza Koryfeusz poniedziałek, 06 lipca 2020 13:27 napisane przez Koryfeusz

    Numerów tego auta techników nie ma co zakrywać. To jest oznakowane auto, widnieje na nim oznaczenie "Laboratorium kryminalistyczne". Tak więc ten samochód nie jest zaliczany do pozostałych nieoznakowanych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane