wtorek, 23 czerwca 2020 11:00

Policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn

 
Policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych mężczyzn archiwum redakcji

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 3 osoby poszukiwane listami gończymi - wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. 

Policjanci z gnieźnieńskiej komendy prowadzą systematycznie działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych. Mobilizują wtedy siły, by na podstawie posiadanych informacji sprawdzać miejsca, w których według ich wiedzy przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Kryminalni również w trakcie swojej codziennej służby legitymując osoby ustalają ich status w policyjnych systemach i sprawdzają, czy są poszukiwane. 

Tylko w ostatnim czasie funkcjonariusze zrealizowali poszukiwania wobec 3 osób. Wszyscy są mieszkańcami Gniezna, a podstawami do wykonania tych czynności były listy gończe. Wśród zatrzymanych jest trzech mężczyzn. 

Wobec najmłodszego z nich, 27-latka, z uwagi na ukrywanie się za oszustwa, Sąd Rejonowy w Gnieźnie na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt. W przypadku 30-letniego mężczyzny, za spowodowane uszkodzenie ciała i paserstwo, czeka go kara 30 miesięcy pozbawienia wolności.  Poszukiwany przez dłuższy czas ukrywał się poza granicami kraju. Najstarszy z zatrzymanych to  54-latek, który ukrywał się, ponieważ nie płacił alimentów. Teraz przez 6 miesięcy będzie za to odsiadywał zasądzoną mu karę.

Jeden z zatrzymanych miał już spakowaną walizkę, wiedział, że w każdej chwili może dojść do jego zatrzymania. Najbardziej zaskoczony zatrzymaniem był mężczyzna, który wybrał się na piwo do pubu. Niewątpliwie nie spodziewał się tam policjantów.

Wszystkie zatrzymane osoby od razu po zostały przewiezione do aresztu lub zakładu karnego.

źródło: KPP Gniezno 

1 komentarz

  • Link do komentarza tomek środa, 24 czerwca 2020 13:27 napisane przez tomek

    To już nawet na piwa nie dali spokojnie wypić zanim go zamknęli? Toż to skandal!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane