poniedziałek, 22 czerwca 2020 11:26

Poszedł na ryby - wyłowił granatnik

 
Poszedł na ryby - wyłowił granatnik źródło: KPP Gniezno

Mężczyzna łowiąc ryby wyciągnął z wody pocisk do granatnika. O swoim odkryciu od razu powiadomił odpowiednie służby. 

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, 21 czerwca 2020 roku na terenie jednego z jezior w gminie Kłecko. Podczas łowienia ryb, jeden z wędkarzy wyciągnął na haczyk zamiast ryby zdobycz w postaci pocisku.

Mężczyzna podejrzewając, że może to być niewybuch, powiadomił o tym fakcie policję. Na miejsce zostali skierowani pirotechnicy. Okazało się, że jest to pocisk do granatnika produkcji niemieckiej typu Panzerfaust (klein) 30 m pochodzący z II wojny światowej.

Dzisiaj, jak zwykle w takich przypadkach, pocisk przejęła jednostka wojskowa zajmująca się zabezpieczaniem tego typu znalezisk. Zostanie on zneutralizowany na poligonie.

Policjanci przypominają, że o znalezieniu jakiegokolwiek niewybuchu należy niezwłocznie informować odpowiednie służby, jednak nie podejmować żadnych działań na własną rękę.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane