czwartek, 18 czerwca 2020 07:49

Policjanci podjęli charytatywne wyzwanie

 
Policjanci podjęli charytatywne wyzwanie źródło: KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci odpowiedzieli na wyzwanie, które zostało im rzucone w nietypowej akcji charytatywnej, która rozprzestrzeniła się po całym kraju.

Akcja strażaków ochotników z Gaszyna #GaszynChallenge swoim zasięgiem już rozprzestrzeniła się na terenie całej Polski. Włączają się w nią kolejnie instytucje. Zasady są bardzo proste, nominowane osoby lub przedstawiciele instytucji muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz dzieci chorych na SMA lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Do wykonania zadania gnieźnieńskich policjantów nominowały 3 instytucje: Straż Miejska w Gnieźnie, Zakład Karny w Gębarzewie oraz OSP w Mielnie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji oraz uczniowie klas o profilu policyjnym z III Liceum Ogólnokształcącego, na czele z komendantem insp. Przemysławem Kozaneckim, przyjęli wyzwanie i przystąpili do zadania. Na placu gnieźnieńskiej komendy wykonali wspólnie 10 pompek i przekazali wsparcie na leczenie 5- miesięcznej Zosi Paczwa, podopiecznej fundacji siepomaga.pl

Dzięki akcji #GaszynChellenge zostały już zebrane środki na leczenie 18- miesięcznego Wojtusia z Galewic, ale pamiętajmy, że kolejne dzieciaki zmagające się z tą poważną chorobą czekają na nasze wsparcie.

 

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane