środa, 17 czerwca 2020 11:26

Pożar w lesie niedaleko Mielna

 
Pożar w lesie niedaleko Mielna źródło: OSP Mieleszyn i OSP Mielno

W miniony wtorek służby otrzymały powiadomienie o pożarze, jaki wystąpił w rejonie lasu położonego w okolicach Nowaszyc w gminie Mieleszyn.

Do zdarzenia doszło 16 czerwca, około godziny 19:30. Wówczas to wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu, jaki został zauważony w rejonie Nowaszyc. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy OSP Mieleszyn, OSP Mielno oraz JRG Gniezno.

Po dotarciu pierwszych strażaków okazało się, że ogień obejmuje spory obszar ściółki leśnej, a sam pożar wciąż się powiększał. Działania strażaków ograniczyły się do ograniczenia rozprzestrzeniania zagrożenia, a następnie jego ugaszenia. Ogień pochłonął około 300 metrów kwadratowych powierzchni.

Zbliżające się lato, choć z przewidywanymi opadami deszczu, zapowiada się również jako okres wyjątkowo gorący. Podobnie jak i w latach poprzednich, tak i teraz zagrożenie pożarowe będzie występowało wraz z występującymi suchymi porami. Dlatego należy zachować ostrożność zarówno podczas pobytu na terenach leśnych lub podczas prac polowych, a także reagować na każdy niepokojący sygnał świadczący o możliwości wystąpienia pożaru.

źródło zdjęć: OSP Mieleszyn i OSP Mielno

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane