piątek, 05 czerwca 2020 15:29

Place zabaw i siłownie zewnętrzne ponownie otwarte

 

Od najbliższego poniedziałku 8 czerwca otwarte zostaną ponownie place zabaw i siłownie zewnętrzne na terenie Gniezna.

Z uwagi na brak konkretnych wytycznych ze strony Głównego Inspektora Sanitarnego, obowiązki stosowania się do ogólnych zasad reżimu sanitarnego leżą przede wszystkim po stronie użytkowników, a w przypadku placów zabaw, po stronie rodziców i opiekunów dzieci. Wszystkie zabawki, a także urządzenia sportowe, zostały wcześniej zdezynfekowane.

Korzystający z placów zabaw i siłowni zewnętrznych zobowiązani są do stosowania się do poniższych zaleceń, które kieruje do nich Urząd Miejski w Gnieźnie:

  1. Przed wejściem na plac zabaw/siłownię plenerową sprawdź czy plac nie jest zatłoczony – unikaj większych skupisk ludności;
  2. Przed wejściem na plac zdezynfekuj ręce płynem do dezynfekcji zawierającym alkohol. Środki dezynfekujące winien posiadać korzystający lub rodzic/opiekun. Dezynfekcja wskazana jest również podczas korzystania z urządzeń oraz po opuszczeniu placu zabaw/siłowni plenerowej;
  3. Zachowuj bezpieczeństwo stosując podczas całego pobytu na terenie placu zabaw/siłowni plenerowej: maski, maseczki, przyłbicę ochronną, kask ochronny chyba, że w całym okresie korzystania zostanie zachowana odległość co najmniej 2 metrów od przebywających w tym miejscu osób;
  4. Z obowiązku utrzymania 2-metrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne.
  5. Bezwzględnie przestrzegaj wszelkich poleceń administratora obiektu oraz służb porządkowych i sanitarnych.
  6. Rodzice, opiekunowie dzieci ponoszą pełną odpowiedzialność za wypełnianie wszelkich wytycznych.

Ważne! Zniesienie ograniczeń nie zwalnia nas z odpowiedzialności! Tylko odpowiedzialna postawa uchroni nas od zachorowania i rozprzestrzeniania wirusa.

1 komentarz

  • Link do komentarza O co chodzi sobota, 06 czerwca 2020 09:19 napisane przez O co chodzi

    Na wszystkich placach zabaw jest tyle dzieci, że praktycznie jedno chodzi po drugim. Jak to się ma do ww. Obostrzeń lub zamkniętych szkół?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane