Wydrukuj tę stronę
piątek, 29 maja 2020 15:04

Kolejni kierowcy bez „prawka” za nadmierną prędkość

 
Kolejni kierowcy bez „prawka” za nadmierną prędkość archiwum redakcji

Gnieźnieńska drogówka w ciągu jednego dnia zatrzymała prawo jazdy aż 6 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. 

Miniona środa było wyjątkowo szybkim dniem na drogach powiatu gnieźnieńskiego. Policjanci z drogówki podczas patrolowania zatrzymali do kontroli 6 kierujących, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Kontrole były prowadzone między innymi w Mieleszynie, gdzie jeden z kierujących przekroczył dozwoloną aż o 86 km/h. Policjanci prowadzili również pomiary prędkości w Mąkownicy i Sroczynie. W sumie sześciu kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące oraz dodatkowo zostali ukarani mandatem i punktami karnymi.

Jak pokazują statystyki to właśnie nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

źródło: KPP Gniezno