czwartek, 28 maja 2020 11:51

Postrzelił kolegę z wiatrówki - 18-latek trafił do szpitala

 
Postrzelił kolegę z wiatrówki - 18-latek trafił do szpitala źródło: KPP Gniezno

Policjanci wyjaśniają okoliczności przypadkowego postrzelenia z wiatrówki 18-latka. Młody mężczyzna na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w minioną środę 27 maja po południu na terenie gminy Niechanowo. Jak policjanci zdołali już ustalić, czterech młodych mężczyzn – wszyscy w Witkowa, postanowili zrobić urodzinowy prezent swojemu koledze. Na 18. urodziny kupili mu broń pneumatyczną typu wiatrówka, na którą nie jest potrzebne zezwolenie. Nowy sprzęt zdecydowali się sprawdzić na terenie pustostanu, gdzie młodzi mężczyźni strzelali do tarczy.

W pewnym momencie, podczas zabawy z wiatrówką, 18-latek przypadkowo postrzelił 18-letniego kolegę. Chłopak z niewielką raną w okolicy klatki piersiowej został przewieziony do szpitala w Gnieźnie, gdzie usunięto mu śrut. Stamtąd po opatrzeniu został zwolniony do domu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci zabezpieczyli broń i śrut. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności nieszczęśliwego wypadku.

Funkcjonariusze ostrzegają przed nieodpowiedzialną zabawą z bronią pneumatyczną. Powinniśmy wiedzieć, że śrut wystrzelony z wiatrówki, może spowodować u człowieka poważne obrażenia włącznie ze skutkiem śmiertelnym.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza terytorials :D poniedziałek, 01 czerwca 2020 11:31 napisane przez terytorials :D

    Małe dzieci potrafią strzelać z wiatrówek do celów i wiedzą, że nie należy celować w pobliżu znajdujących się osób, a tu 18latek nie potrafi takiej prostej zasady ogarnąć. Może to i dobrze, ze nie ma już obowiązkowej służby wojskowej, bo by się powystrzelali?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane