środa, 27 maja 2020 12:10

Trzech kierowców bez „prawka” za nadmierną prędkość

 
Trzech kierowców bez „prawka” za nadmierną prędkość archiwum redakcji

Tylko wczoraj policjanci gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kolejny kierujący kierował pojazdem, pomimo zatrzymania mu pod koniec kwietnia br. prawa jazdy za to złamanie tego przepisu.

Podczas wczorajszej służby policjanci drogówki z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali aż trzech kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. Policjanci zatrzymali należące do nich prawo jazdy. Najwięcej na liczniku, bo aż 113 km/h w Sroczynie w gminie Kiszkowo, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał kierujący Mazdą. 

Kolejny, 29-letni mieszkaniec Poznania, kierował Fordem Focus na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego, pomimo zatrzymania mu pod koniec kwietnia br. przez funkcjonariuszy prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policja po raz kolejny apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypomina również, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane