piątek, 22 maja 2020 11:57

Prawie 700 podpisów za poprawą bezpieczeństwa na skrzyżowaniu

 
Prawie 700 podpisów za poprawą bezpieczeństwa na skrzyżowaniu źródło: Google Street View

Do samorządów i zarządców dróg skierowana została petycja, podpisana przez mieszkańców miasta oraz gminy Gniezno, w sprawie przebudowy skrzyżowania ul. Gdańskiej oraz Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego przy wyjeździe w kierunku Bydgoszczy.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o prowadzonej zbiórce podpisów pod petycją, dotyczącą poprawy bezpieczeństwa przy wyjeździe z ul. Gdańskiej na Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego oraz w rejonie Goślinowa. Jej autorzy, kierujący się przesłankami wskazującymi na konieczność podjęcia odpowiednich kroków, wnioskują o przebudowę skrzyżowania DW194A z ul. Gdańską na rondo. Wskazują przy tym na planowany wzrost natężenia ruchu po zmianie oznakowania drogowego na drodze ekspresowej S5, gdzie tranzyt w kierunku Inowrocławia ma zostać skierowany właśnie na tę drogę. Ponadto podnoszą kwestię budowy restauracji KFC w niedużej odległości, a także powstania zakładu produkcyjnego Toshiba. 

Przypomnijmy iż w tej sprawie kilka miesięcy temu zarządca drogi, którym jest Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, nie uznawał iż istnieje potrzeba wprowadzania jakichkolwiek zmian na skrzyżowaniu - wówczas jeszcze mówiono o sygnalizacji świetlnej. Dlatego zdecydowano się na forsowanie dalej idącego pomysłu w postaci budowy ronda i sformułowaniu petycji. W jej treści mieszkańcy wnieśli również prośbę o zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 194A z drogą powiatową w Goślinowie. W tej miejscowości powstają wciąż nowe osiedla, których mieszkańcy mają kłopoty z bezpiecznym włączeniem się do ruchu np. w kierunku Gniezna. 

Pod petycją w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu podpisały się 684 osoby - pismo to zostało skierowane zarówno do zarządcy, jak i samorządów lokalnych tj. Urzędu Miejskiego, Urzędu Gminy oraz Starostwa Powiatowego w celu wsparcia inicjatywy mieszkańców. W przyszłości należy oczekiwać dalszych kroków w tym kierunku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane