czwartek, 21 maja 2020 08:42

Oddaj krew z Cieplikiem

 
Oddaj krew z Cieplikiem archiwum redakcji

Zachęcamy do udziału w honorowym oddawaniu krwi. Obecna sytuacja uniemożliwia przeprowadzenie akcji, znanych z lat poprzednich, dlatego każdy może się zgłaszać do punktów krwiodawstwa w gnieźnieńskim szpitalu.

Z powodu trwającej epidemii koronawirusa, zamiast tradycyjnej akcji "Oddaj krew z Cieplikiem", która od kilku lat odbywała się na Rynku, przy kotłowni PEC oraz Galerii Gniezno, organizatorzy zachęcają do udawania się do punktu stacjonarnego przy ul. św. Jana 9. Punkt znajdujący się w budynku B czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 11.

Dodatkowo, z okazji Międzynarodowego Dnia Krwiodawstwa, który przypada 14 czerwca, PEC wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi "Życiodajni Gniezno" przy Polskim Czerwonym Krzyżu przygotował akcję, w której dodatkową nagrodą za oddaną krew będą gadżety reklamowe dla wszystkich, którzy od 15 czerwca br. honorowo oddadzą krew w gnieźnieńskim punkcie. Akcja trwać będzie do wyczerpania zapasów.

Zachęcamy do krwiodawstwa! To nic nie kosztuje, a może uratować czyjeś życie!

Kto może zostać dawcą krwi? 

  •  każda osoba, która ukończyła 18. rok życia i nie przekroczyła 65. roku życia
  •  osoba całkowicie zdrowa
  •  osoba, której waga wynosi powyżej 50 kg

Chcąc oddać krew należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem: paszport, prawo jazdy, z wpisanym numerem pesel.

W jaki sposób przygotować się do oddania krwi?

1. Przed przyjściem należy zjeść lekki posiłek. Nigdy nie należy oddawać krwi na czczo.
2. Przed oddaniem krwi należy wypić dużo wody niegazowanej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane