środa, 20 maja 2020 12:51

Pijany woźnica spowodował kolizję i schował się w krzakach

 

Policjanci z gnieźnieńskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego 48-letniego woźnicę, który powożąc zaprzęgiem konnym doprowadził do kolizji drogowej, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Sytuacja miała miejsce we wtorek, 19 maja po godzinie 18:00. Wówczas to do gnieźnieńskich policjantów wpłynęło niecodzienne zgłoszenie - dzwoniący twierdził, że widzi, jak drogą z Pawłowa do Gębarzewka przemieszcza się pijany woźnica. Świadek jechał za nim, a w międzyczasie, jak się później okazało 48-letni woźnica, uderzył powozem w stojącego na drodze opla należącego do świadka, uszkadzając pojazd. Po tym wszystkim sprawca pojechał do Gniezna.

Woźnica, uciekając przed świadkiem zdarzenia, wjechał na teren jednej z posesji w rejonie os. Kokoszki. Tam jednak przybyli funkcjonariusze go nie zastali. Gdy zaczęli szukać go w okolicy to zauważyli, jak wybiegł z krzaków i zacząć uciekać. Po chwili jednak został zatrzymany, a przeprowadzone badanie wykazało, że stan, w jakim się znajdował mężczyzna, nie pozwolił mu na opanowanie zwierząt, którymi powoził. Miał on bowiem 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Teraz woźnica odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości (wykroczenie art. 87 § 1a kodeksu wykroczeń) oraz za spowodowanie kolizji.

źródło: KPP Gniezno

4 komentarzy

 • Link do komentarza Filip środa, 20 maja 2020 21:29 napisane przez Filip

  Przecież koń byl trzeźwy.

 • Link do komentarza MO środa, 20 maja 2020 21:04 napisane przez MO

  a koń był czysty czy brudny? za to też moze być mandat

 • Link do komentarza Obserwator środa, 20 maja 2020 20:24 napisane przez Obserwator

  Ha dobre jak to mówią koń by się uśmiał.Widziałem ten pościg tylko nie wiedziałem o co chodzi,Następnego dnia wydaje mi się konie na pewno te same duży i mały znów jechały z woźnica z Pawłowa na Gębarzewko co dzień wcześniej czy Woźnica okazuje się być recydywistą?

 • Link do komentarza Tymas środa, 20 maja 2020 14:39 napisane przez Tymas

  A cóż koniami? Same wróciły do domu?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane