środa, 20 maja 2020 10:18

1 nowy przypadek zakażenia

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych osobach, u których potwierdzono obecność COVID-19. Wśród nich jedna jest z powiatu gnieźnieńskiego.

W czwartek 21 maja WUW poinformował o zdublowaniu przypadku dla powiatu gnieźnieńskiego, o którym informował 20 maja. W związku z tym osoba ta została wykreślona.

 

Jak poinformował WUW w środowe przedpołudnie, na terenie Wielkopolski potwierdzono kolejne 84 przypadki osób, u których badania laboratoryjne ujawniły koronawirusa. Wśród nich 1 jest z powiatu gnieźnieńskiego - łącznie jest ich już 172. W naszym regionie to pierwsza osoba, u której potwierdzono zakażenie od tygodnia, kiedy miał miejsce ostatni odnotowany przypadek.

Wśród osób, u których potwierdzono koronawirusa do godziny 10:00 w środę 20 maja, jest kobieta w wieku 50 lat, która nie jest hospitalizowana i przebywa w izolacji domowej. 

Do środowego ranka w Wielkopolsce odnotowano 1899 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 141 osób zmarło, a 795 wyzdrowiało.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane