piątek, 15 maja 2020 11:18

57 ukaranych za niestosowanie się do ograniczeń prędkości

 
57 ukaranych za niestosowanie się do ograniczeń prędkości źródło: KPP Gniezno

W miniony czwartek gnieźnieńscy policjanci z drogówki prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze zatrzymali m.in. 5 praw jazdy.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Podczas całodniowych działań policjanci ujawnili 57 kierujących pojazdami, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Przy tej okazji zatrzymali również 5 kierowcom prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Podczas działań na terenie powiatu nie doszło też do żadnego wypadku drogowego

Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

źródło: KPP Gniezno

2 komentarzy

  • Link do komentarza Kierowca piątek, 15 maja 2020 12:29 napisane przez Kierowca

    Dziękuję. Proszę jeszcze policję o zwrócenie uwagi na TIR-y przejeżdżające przez wiadukt ks. Popiełuszki. Mimo zakazu rano o 7.00 śmigają aż miło.

  • Link do komentarza zcentrum piątek, 15 maja 2020 11:28 napisane przez zcentrum

    Na poznańskiej to wy se możecie łapać. Tymczasem w centrum na wyszyńskiego czy 3 maja spokojnie tylu byście nałapali.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane