Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 11 maja 2020 14:08

Areszt za atak na policjantów

 
Areszt za atak na policjantów archiwum redakcji

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował środek zapobiegawczy wobec 25-letniego mieszkańca Gniezna, który kilka dni temu nocy zaatakował dwóch policjantów.

O sprawie informowaliśmy przed weekendem - do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 maja w Kiszkowie. Po zakończeniu interwencji, która miała miejsce na terenie jednej z posesji, funkcjonariusze zostali znieważeni przez jednego z uczestników, którym był 25-letni mieszkaniec Gniezna. Wówczas policjanci zdecydowali, że zatrzymają mężczyznę. W trakcie tej czynności mężczyzna kopnął jednego z mundurowych, łamiąc mu nogę, a drugi doznał ogólnych obrażeń ciała. Agresor został zatrzymany. W momencie zatrzymania miał 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mundurowi zostali przewiezieni karetką do szpitala w Gnieźnie. Jeden z nich przeszedł operację nogi, drugi jak się okazało nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu 10 zarzutów, w tym dotyczących wdarcia do mieszkania, w którym policjanci przeprowadzali interwencję, znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, złamania nogi funkcjonariuszowi, kierowania gróźb pozbawienia życia wobec funkcjonariusza i innych przestępstw. W dniu 9 maja Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Przestępstwa te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

4 komentarzy