poniedziałek, 11 maja 2020 14:08

Areszt za atak na policjantów

 
Areszt za atak na policjantów archiwum redakcji

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował środek zapobiegawczy wobec 25-letniego mieszkańca Gniezna, który kilka dni temu nocy zaatakował dwóch policjantów.

O sprawie informowaliśmy przed weekendem - do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 maja w Kiszkowie. Po zakończeniu interwencji, która miała miejsce na terenie jednej z posesji, funkcjonariusze zostali znieważeni przez jednego z uczestników, którym był 25-letni mieszkaniec Gniezna. Wówczas policjanci zdecydowali, że zatrzymają mężczyznę. W trakcie tej czynności mężczyzna kopnął jednego z mundurowych, łamiąc mu nogę, a drugi doznał ogólnych obrażeń ciała. Agresor został zatrzymany. W momencie zatrzymania miał 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mundurowi zostali przewiezieni karetką do szpitala w Gnieźnie. Jeden z nich przeszedł operację nogi, drugi jak się okazało nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Prokurator przedstawił zatrzymanemu 10 zarzutów, w tym dotyczących wdarcia do mieszkania, w którym policjanci przeprowadzali interwencję, znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, złamania nogi funkcjonariuszowi, kierowania gróźb pozbawienia życia wobec funkcjonariusza i innych przestępstw. W dniu 9 maja Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Przestępstwa te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

4 komentarzy

 • Link do komentarza ariel poniedziałek, 11 maja 2020 20:03 napisane przez ariel

  co to za policja jak dała się pobić 1 kolesiowi ;/

 • Link do komentarza qwertz poniedziałek, 11 maja 2020 19:11 napisane przez qwertz

  A za tortury na komendzie i w efekcie śmierć zatrzymanego dwa i pół roku.

 • Link do komentarza Bolo poniedziałek, 11 maja 2020 17:24 napisane przez Bolo

  Dostanie taki teraz żółte papiery i każdy będzie się z nim męczył.

 • Link do komentarza Hdhsh poniedziałek, 11 maja 2020 14:46 napisane przez Hdhsh

  Wie ktoś jak nazywał się ten policjant? I czy wszystko z nim ok?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane