środa, 06 maja 2020 13:03

Już 4 tysiące wniosków złożonych o dofinansowanie firm

 
Już 4 tysiące wniosków złożonych o dofinansowanie firm archiwum redakcji

Przedsiębiorcy z powiatu gnieźnieńskiego na bieżąco wysyłają wnioski o przyznanie środków dla swoich firm. Związane jest to z przeciwdziałaniem trudnej sytuacji, w której się znaleźli, a która jest związana z aktualną sytuacją epidemiologiczną.

Aktualnie wielu przedsiębiorców znajduje się w trudnej sytuacji, związanej z epidemią koronawirusa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w niektórych zakładach pracy, by przeciwdziałać efektom, które mogą się wkrótce ujawnić, wprowadzono m.in. redukcję płac lub też wręczono trzymiesięczne wypowiedzenia. Wielu przedsiębiorców zdecydowało się jednak skorzystać z możliwości, jakie dają nowe regulacje oraz dofinansowania przyznane z budżetu państwa.

- Wsparcie udzielane jest w czterech zakresach, jest to pomoc dla mikroprzedsiębiorców, a także małych i średnich firm dofinansowanie jest do ich wynagrodzeń i od nich należnych składek ZUS oraz również osób prowadzących działalność gospodarczą, ale nie zatrudniających pracowników oraz organizacji pozarządowych - przyznał Jerzy Koczan, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Jak dodał, do tej pory na wypłaty środków przeznaczono już 22 mln złotych: - Liczba wniosków jest przeogromna, a w chwili obecnej jest to już 4 tysiące złożonych wniosków. Realizujemy je na bieżąco, choć muszę powiedzieć, że będzie się to wydłużać. Początkowo okres wynosił dwa tygodnie, ale teraz może się wydłużyć do nawet miesiąca, a jest to spowodowane tym, że niektóre firmy przesyłają te wnioski drogą papierową, a to wydłuża okres jego realizacji - mówił dyrektor.

Do tej pory zrealizowano już 800 wniosków na kwotę 3,5 mln złotych, które już wpłynęły do firm: - Będziemy wnioskować o dalsze 15 mln złotych i prawdopodobnie, jak szacujemy, w ciągu roku przekroczyć możemy kwotę 40 mln złotych jeśli chodzi o dofinansowanie i pomoc osobom, które prowadzą działalność gospodarczą. Te 800 wniosków, które zostały już zrealizowane, obejmuje bezpośrednio około 2,5 tysiąca osób: - Liczymy, że tych wniosków w ciągu roku może być nawet od 10 do 15 tysięcy. Przed nami duże wyzwanie, bo musimy to realizować obok tych zadań, które do tej pory wykonywaliśmy - nie ukrywał Jerzy Koczan, dodając iż urząd pracuje też często po godzinach, a także w najbliższą sobotę, by wnioski były rozpatrywane w miarę możliwości, jakie posiada PUP.

1 komentarz

  • Link do komentarza Robotny czwartek, 07 maja 2020 06:16 napisane przez Robotny

    A kilka miesięcy temu Urząd Pracy zwalniał ludzi bo... nie ma bezrobocia to nie ma co robić!!! I co Panie Dyrektorze? Kto teraz te wszystkie wnioski obrobi??? Pan z rodziną po godzinach? A może Pan Starosta, który naciskał na zwolnienia?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane