sobota, 02 maja 2020 13:20

4 kolejne przypadki zakażenia

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych osobach, u których potwierdzono obecność COVID-19. Wśród nich cztery przypadki są z powiatu gnieźnieńskiego.

Jak poinformował WUW w sobotnie, wczesne popołudnie, na terenie Wielkopolski potwierdzono kolejne 51 przypadków osób, u których badania laboratoryjne ujawniły koronawirusa. Wśród nich 4 są z powiatu gnieźnieńskiego - łącznie jest ich już 155.

Wśród osób, u których potwierdzono koronawirusa do godziny 13:00 w sobotę 2 maja, są trzej mężczyźni w wieku 48, 71 i 19 lat, którzy nie są hospitalizowani i przebywają w izolacji domowej. Czwarty mężczyzna ma 76 lat i znajduje się w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka".

Do sobotniego południa w Wielkopolsce odnotowano 1494 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 91 osób zmarło, a 294 zostało wyleczonych.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Pytacz niedziela, 03 maja 2020 10:50 napisane przez Pytacz

    Czy to prawda, że pewna osoba (z wykształceniem medycznym) zaniosła wirusa również na Stację Dializ?

  • Link do komentarza jestem ciekaw sobota, 02 maja 2020 19:27 napisane przez jestem ciekaw

    czy to prawda że jedna ze starszych kobiet, u której niedawno stwierdzono wirusa była podopieczną w domu opieki pewnego lekarza na ul ***? a jeden z gnieźnieńskich ordynatorów wpuścił na salę chorych gorączkującego pacjenta (z dziekanki) u którego stwierdzono wirusa i teraz cały personel i pacjenci są na kwarantannie ? taka mała zbieżność jednej osoby :)

  • Link do komentarza a sobota, 02 maja 2020 17:09 napisane przez a

    Pacjent na Dziekance z koronawirem a gdzie szpital zakażny????

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane