czwartek, 30 kwietnia 2020 16:23

Miasto nie otworzy przedszkoli i żłobka od 6 maja

 
Miasto nie otworzy przedszkoli i żłobka od 6 maja archiwum redakcji

Od 6 maja przedszkola i żłobki nie zostaną otwarte dla podopiecznych, którzy są w nich zapisani. Taką decyzję miano podjąć po zapytaniu o tę kwestię rodziców.

Po ostatnich doniesieniach o planowanym zniesieniu restrykcji, poinformowano iż od 6 maja uruchomione mogą zostać przedszkola i żłobki, o ile na taką decyzję podejmą organy prowadzące. W Gnieźnie takowym jest Urząd Miejski, któremu podlegają wspomniane placówki oświatowe.

Jak przekazał dziś prezydent Tomasz Budasz, zdecydowano o nieotwieraniu żłobków i przedszkoli od 6 maja. Decyzja o ich zamknięciu ma obowiązywać do odwołania: - Wczoraj poprosiłem wszystkich dyrektorów przedszkoli i żłobka, aby skontaktowali się z wszystkimi rodzicami, którzy posiadają dzieci w naszych jednostkach i zapytali, czy w ogóle wyrażają chęć powrotu dzieci do tych jednostek. Spytaliśmy dokładnie 1977 osób, bo tylu mamy uczęszczających i tylko 273 osoby, a więc 13,8% chciało, aby przedszkola i żłobki zostały otwarte - stwierdził prezydent, dodając iż obecnie brakuje regulacji prawnych, jak należy przywrócić do normalnego funkcjonowania przedszkoli: - Mogę tylko przeprosić tych 273 rodziców, którzy chcieli wrócić z dziećmi do przedszkoli, ale niestety życie i bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców jest dla mnie najważniejsze.

Dodajmy iż rozporządzenie w tej sprawie jeszcze nie zostało opublikowane, ale jak mówił prezydent, za zamknięciem placówek przemawiają także statystyki dla naszego regionu - do tej pory stwierdzono prawie 150 osób zakażonych koronawirusem, wśród których były też dzieci w wieku przedszkolnym (najmłodszy przypadek miał 9 miesięcy).

7 komentarzy

 • Link do komentarza Człowiek poniedziałek, 04 maja 2020 23:18 napisane przez Człowiek

  A gdzie jest w tym wszystkim opozycja, gdzie jest PIS. Pojawią się przed wyborami żeby na nich głosować. Drużyna POKO robi co chce w mieście, powiecie a PISY milczą... czyżby jakieś układziki, wspólne interesiki. Wszyscy w jedną trąbę trąbią a z ludzi robią głupków, którzy dają się wkręcać w ich brudną politykę. To tak dla zastanowienia dla tych wszystkich, którzy tną się za polityków, obojętnie której opcji. Im nie zależy na nas tylko na swoich korzyściach. Ludzie opamiętajcie się i przestańcie się obrażać.

 • Link do komentarza Stefan12 sobota, 02 maja 2020 08:34 napisane przez Stefan12

  Byle tylko w kontrze to rządu. Mam nadzieję, że ktoś z rządu to skrupulatnie notuje, i też pokaże figę tym samorządom jak będą jęczeć o pomoc z budżetu.

  A to że 273 osoby wyraziły chęć wysłania dzieci to pokazuje, że jest potrzeba ich otwarcia, a jednocześnie niewielka ich ilość pozwala na bezpieczne zorganizowanie pobytu.

 • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 30 kwietnia 2020 22:47 napisane przez rowerzysta

  Popieram. Żłobki i przedszkola nie będą potrzebne tym rodzicom, którzy z uwagi na pandemie nie pracują, pracują zdalnie lub po prostu mają z kim zostawić dzieci. Też mam dziecko w wieku przedszkolnym i na pewno do września nie poślemy jej do przedszkola. Myślę, że do puki będzie zapewniona opieka finansowa państwa to większość rodziców nie będzie nalegać na otwarcie tych instytucji.

 • Link do komentarza Ela czwartek, 30 kwietnia 2020 22:29 napisane przez Ela

  Brawo Panie Prezydencie za konkretne podejście do sprawy !!!!!!!

 • Link do komentarza Pablo czwartek, 30 kwietnia 2020 18:31 napisane przez Pablo

  Brawo!!! Bardzo dobra decyzja!!!

 • Link do komentarza mama czwartek, 30 kwietnia 2020 17:44 napisane przez mama

  Decyzja do odwołania... co mam rozumieć przez to??? Czyli nie do 24 maja? A zasiłek będzie przedłużony?

 • Link do komentarza Wolowina czwartek, 30 kwietnia 2020 17:27 napisane przez Wolowina

  Do mnie nikt nie dzwonil

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane