Wydrukuj tę stronę
wtorek, 28 kwietnia 2020 07:36

Podrzucił odpady samochodowe - sprawca został ustalony

  mnopr
Podrzucił odpady samochodowe - sprawca został ustalony zdjęcie nadesłane

Nieznany z początku sprawca dewastacji otoczenia, który wyrzucił odpady przy drodze, musiał liczyć się z konsekwencjami swojego czynu.

Do  Referatu ochrony środowiska, rolnictwa i spraw lokalnych Urzędu Gminy Gniezno wpłynęła pod koniec kwietnia informacja  o wyrzuconych śmieciach - odpadach samochodowych, zlokalizowanych na przystanku autobusowym we wsi Wełnica.  Jak się okazuje, miejsce to po raz kolejny stało się "składowiskiem" nielegalnych odpadów.

Tym razem czujność mieszkańca Wełnicy pomogła w ujęciu sprawcy czynu. W wyrzuconych śmieciach znajdowały się dokumenty potwierdzające dane osobowe sprawcy. Pracownicy urzędu  zawiadomili Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie o popełnieniu wykroczenia i poprosili o interwencję. Funkcjonariusze skontaktowali  się z mieszkańcem Jankówka, który przyznał się do popełnienia wykroczenia i został ukarany mandatem.

Urzędnicy gminy czasami kilka razy w miesiącu reagują na podobne zdarzenia, wyrzucone części samochodowe, gruz i inne odpady. Ta przykładowa sytuacja niech stanie się przestrogą dla każdego, kto  nosi się z podobnymi zamiarami. 

5 komentarzy