wtorek, 28 kwietnia 2020 07:36

Podrzucił odpady samochodowe - sprawca został ustalony

  mnopr
Podrzucił odpady samochodowe - sprawca został ustalony zdjęcie nadesłane

Nieznany z początku sprawca dewastacji otoczenia, który wyrzucił odpady przy drodze, musiał liczyć się z konsekwencjami swojego czynu.

Do  Referatu ochrony środowiska, rolnictwa i spraw lokalnych Urzędu Gminy Gniezno wpłynęła pod koniec kwietnia informacja  o wyrzuconych śmieciach - odpadach samochodowych, zlokalizowanych na przystanku autobusowym we wsi Wełnica.  Jak się okazuje, miejsce to po raz kolejny stało się "składowiskiem" nielegalnych odpadów.

Tym razem czujność mieszkańca Wełnicy pomogła w ujęciu sprawcy czynu. W wyrzuconych śmieciach znajdowały się dokumenty potwierdzające dane osobowe sprawcy. Pracownicy urzędu  zawiadomili Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie o popełnieniu wykroczenia i poprosili o interwencję. Funkcjonariusze skontaktowali  się z mieszkańcem Jankówka, który przyznał się do popełnienia wykroczenia i został ukarany mandatem.

Urzędnicy gminy czasami kilka razy w miesiącu reagują na podobne zdarzenia, wyrzucone części samochodowe, gruz i inne odpady. Ta przykładowa sytuacja niech stanie się przestrogą dla każdego, kto  nosi się z podobnymi zamiarami. 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Pada wreszcie deszcz środa, 29 kwietnia 2020 14:24 napisane przez Pada wreszcie deszcz

  Z tego co wiem to kilogram odpadów z warsztatów samochodowych nawet tych jednoosobowych wzrósł 1000 %. Mamy pierwsze efekty.

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 29 kwietnia 2020 13:41 napisane przez Mieszkaniec

  Warsztat może i jeden ale jest też kilka "garaży" w których się naprawia i rozbiera auta na części, a to tacy zazwyczaj nie mają gdzie oddać odpadów, bo nie mają zgłoszonej działalności.

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 28 kwietnia 2020 11:29 napisane przez kierowca

  Z tego co kojarzę to w Jankówku jest jeden warsztat samochodowy. Chciał zaoszczędzić a tu niespodzianka. A jaki wysoki ten mandat.?

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 28 kwietnia 2020 10:13 napisane przez Mieszkaniec

  Ale mi kara. Szkoda tylko pracy tych policjantów.

 • Link do komentarza emila wtorek, 28 kwietnia 2020 08:40 napisane przez emila

  Mandatem ? dowalić takiemu kilkadziesiąt tysięcy zl kary

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane