piątek, 27 marca 2020 16:59

Część karetek nie ma obsady

 
Część karetek nie ma obsady archiwum redakcji

Pięć karetek w Gnieźnie i okolicy nie ma obsady - informuje dziś radio RMF FM. Ratownicy udali się na zwolnienia lekarskie, gdyż w pojazdach brakuje środków do ochrony przed koronawirusem.

W popołudniowych wiadomościach podanych przez ogólnopolską rozgłośnię poinformowano, że pięć z siedmiu karetek, jakie działają na terenie powiatu gnieźnieńskiego, nie ma mieć pełnej obsady. Przyczyną jest fakt, że większość ratowników udała się na zwolnienia lekarskie.

Jak twierdzi RMF FM, powodem takiego działania ma być brak wyposażenia w środki ochrony osobistej, bez których ratownicy mają obawy jeździć do wezwań. Tych, w których pojawiają się przypadki osób mających symptomy pasujące do koronawirusa, nie brakuje. 

Jak przekazała rozgłośnia, problem ma zostać rozwiązany w jak najkrótszym czasie poprzez przetasowanie grafików pracowników szpitala w celu uzupełnienia składu karetek lub poprzez ściągnięcie wsparcia z ościennych powiatów. 

Źródło: Fakty RMF FM

7 komentarzy

 • Link do komentarza Dan sobota, 28 marca 2020 05:54 napisane przez Dan

  Wyrzucić i lekarzy którzy sztucznie wystawili zakłamane L4 a pacjenci zdrowi i tych kierowców jak ja bym poszedł na L4 teraz na udawaną chorobę to bym wylądował pod mostem widać są równi i równiejsi .......

 • Link do komentarza legalista piątek, 27 marca 2020 23:54 napisane przez legalista

  Znajdę dla szpitala tyle pieniędzy, że starczy na kilka respiratorów. Ale nikt nie chce w tej poważnej sprawie od lat rozmawiać. A interes pod bokiem dyrekcji kwitnie............

 • Link do komentarza Becia piątek, 27 marca 2020 21:59 napisane przez Becia

  "Jak przekazała rozgłośnia, problem ma zostać rozwiązany w jak najkrótszym czasie poprzez przetasowanie grafików pracowników szpitala w celu uzupełnienia składu karetek lub poprzez ściągnięcie wsparcia z ościennych powiatów." A nie prościej wystarać się o maseczki?

 • Link do komentarza Obywatel piątek, 27 marca 2020 20:53 napisane przez Obywatel

  Jestem za tym by zrobić jakąś zrzutke dla ratowników z naszego powiatu.

 • Link do komentarza Marek piątek, 27 marca 2020 20:53 napisane przez Marek

  Ratownicy spekali, a w biedronce stać w kolejce ludzie się nie boja :)

 • Link do komentarza pytajnik piątek, 27 marca 2020 19:51 napisane przez pytajnik

  A kto właściwie zarządza tym szpitalem ???
  Czy zarządzanie to tylko prośby o kasę?

 • Link do komentarza salowa piątek, 27 marca 2020 18:24 napisane przez salowa

  Starostwo jak widać nie radzi sobie w ekstremalnych warunkach. Zresztą nie tylko.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane