czwartek, 26 marca 2020 14:46

90% obniżki czynszu za najem lokali komunalnych

 
90% obniżki czynszu za najem lokali komunalnych archiwum redakcji

Poza możliwością odroczenia terminu płatności podatku lub jego rozłożenia na raty, obecnie najemcy lokali komunalnych, w których prowadzą swoje firmy, będą mogli liczyć na 90% obniżki czynszu w związku z aktualną sytuacją.

To kolejny krok w stronę przedsiębiorców, wynajmujących lokale w zasobie komunalnym Miasta Gniezna. Z uwagi na trudną sytuację, w której się znaleźli oraz wciąż niepewny termin jej unormowania, prezydent Tomasz Budasz podjął decyzję o obniżeniu czynszów o 90% za okres od 1 do 30 kwietnia br.

To rozwiązanie ma pomóc załagodzić straty finansowe, jakie ponoszą najemcy zmuszeni do zamknięcia lub zawieszenia działalności swoich firm. Wynajmujący miejskie lokale nie będą musieli składać żadnych dodatkowych wniosków – stawka za ten okres zostanie obniżona automatycznie.

Przypomnijmy iż tydzień temu podano informację, że przedsiębiorcy mogący mieć problemy z terminową zapłatą podatków, będą mogli skorzystać z ich odroczenia, rozłożenia na raty, a także umorzenia ewentualnych narosłych odsetek. Więcej informacji w tym zakresie dostępnych jest tutaj.

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza kibolo poniedziałek, 30 marca 2020 07:41 napisane przez kibolo

  Z uwagi na trudną sytuację, w której się znaleźli oraz wciąż niepewny termin jej unormowania, prezydent Tomasz Budasz podjął decyzję o obniżeniu czynszów o 90% za okres od 1 do 30 kwietnia br. najemcom i przedsiębiorcom.To rozwiązanie ma pomóc załagodzić straty finansowe, jakie ponoszą najemcy zmuszeni do zamknięcia lub zawieszenia działalności swoich firm. Wynajmujący miejskie lokale nie będą musieli składać żadnych dodatkowych wniosków – stawka za ten okres zostanie obniżona automatycznie.Piotrowscy też tak postanowili.Ci co pracują bez zmian oczywiście.Płacą normalnie.

 • Link do komentarza kadomek niedziela, 29 marca 2020 13:24 napisane przez kadomek

  Wszyscy powinni miec znizki równiez mieszkancy bloków w koncu skoro sie nie pracuje i nie ma sie dochodu to z czego płacic

 • Link do komentarza Jendrula sobota, 28 marca 2020 22:55 napisane przez Jendrula

  Wynajmujący lokale usługowe od Spółdzielni Mieszkaniowej czekają na takie same działania Zarządu Spółdzielni i pana Kujawy .

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 26 marca 2020 16:39 napisane przez wyborca

  W związku z tak ogromną obniżką czynszu w lokalach miejskich (wszystkich? Spożywczych, aptekach i innych, które bardzo dobrze prosperują mimo kwarantanny?) należy na ten sam czas zwolnic z płacenia podatku od nieruchomości WSZYSTKICH właścicieli lokali użytkowych. Nie może być tak, ze sa równi i równiejsi!

 • Link do komentarza Obywatel czwartek, 26 marca 2020 15:50 napisane przez Obywatel

  A co mają powiedzieć cprzecietni pracownicy jeśli mają zamknięte firmy bądź umowy śmieciowe to z czego oni mają się ucztmumac i opłacić rachunki

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane