czwartek, 26 marca 2020 11:55

Policja nadaje z radiowozów komunikaty do mieszkańców

 
Policja nadaje z radiowozów komunikaty do mieszkańców fot. Rafał Wichniewicz

Policjanci podlegli tutejszej komendzie, podczas patroli na terenie Gniezna oraz innych miejscowości, będą nadawać komunikaty skierowane do mieszkańców.

Wzorem innych miast w kraju, Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, a także funkcjonariusze posterunków, rozpoczęła akcję nadawania komunikatów głosowych skierowanych do osób przebywających na zewnątrz. Ich treść skierowana jest do osób, które poruszają się ulicami bez konkretnego powodu. 

Przypomnijmy iż zgodnie z nowym rozporządzeniem, przebywanie poza domem jest możliwe tylko w określonych sytuacjach, jak podróż z lub do pracy, wolontariat na rzecz walki z koronawirusem czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Rozporządzenie obowiązuje do 11 kwietnia br. Więcej informacji.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza EagleEye piątek, 27 marca 2020 13:41 napisane przez EagleEye

  Dla mnie te komunikaty to nic innego jak "zastraszanie ludzi" lub pierwszy etap czegoś o czym nie wiemy bo zwykle po pierwszym delikatnym oswojeniu się z tematem następuje etap drugi a następnie trzeci. I ku temu to zmierza czy moje zdanie komuś sie podoba czy też nie

 • Link do komentarza Marta B. piątek, 27 marca 2020 06:57 napisane przez Marta B.

  To rozporzadzenie jest niezgodne z konstytucja. Ograniczenia w swobodzie przemieszczania obywateli mozna wprowadzic tylko w stanie wojennym, stanie wyjatkowym i w stanie kleski zywiolowej. Na te chwile nic takiego nie ma wiec dzialania policji sa bezprawne. Zreszta GIS wczoraj powiedzial ze mozna korzystac z uslug fryzjerow, kosmetyczek itp wiec jakos sie do nich trzeba dostac.

 • Link do komentarza Danka czwartek, 26 marca 2020 21:19 napisane przez Danka

  Minister powiedział, że spacer - zwykle przejście się - które jest ważne dla naszego komfortu psychicznego NIE JEST ZAKAZANE. I że osoby stale przebywające ze sobą z racji zamieszkania mogą chodzić w więcej osób niż 2 osoby.
  Pamiętajmy!

 • Link do komentarza Obywatel czwartek, 26 marca 2020 15:40 napisane przez Obywatel

  Jestem ciekaw czy rząd po całej epidemii pozwoli nam obywatela normalnie się poruszać czy będą nas czując pod kluczwm

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane