czwartek, 19 marca 2020 14:21

Wpadł wkrótce po kradzieży

 
Wpadł wkrótce po kradzieży archiwum redakcji

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 24-letniemu mężczyźnie, który postanowił zaopatrzyć się w perfumy, nie płacąc za nie, ale je kradnąc w jednym ze sklepów w Witkowie.

W miniony wtorek w godzinach popołudniowych, witkowscy policjanci patrolujący ulicę Jana Pawła II zauważyli, że na płycie tamtejszego targowiska znajduje się mężczyzna, który na widok radiowozu w pośpiechu próbował schować coś do reklamówki. To wzbudziło ciekawość funkcjonariuszy.

Podczas legitymowania okazało się, że jest to 24-letni mieszkaniec Witkowa. Mężczyzna miał w reklamówce dwie firmowe wody toaletowe, ale nie miał za to żadnego dowodu zakupu. Na pytanie, skąd je wziął, również nie potrafił odpowiedzieć.

Policjanci udali się więc do drogerii znajdującej się w pobliżu. Na miejscu sprawę wyjaśniono w kilka minut - kradzież, której dopuścił się 24-latek, została nagrana na kamerze monitoringu znajdującej się w sklepie. Przy okazji wyszło na jaw, że tego dnia mężczyzna był już raz w tym sklepie kradnąc inną wodę toaletową. Po podliczeniu strat wyszło ponad 530 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany. Śledczy przestawili mu zarzut kradzieży - to przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane