środa, 18 marca 2020 09:57

Na ul. Staszica skradziono auto. Złodziej porzucił je na widok radiowozu

 
Na ul. Staszica skradziono auto. Złodziej porzucił je na widok radiowozu źródło: KPP Wągrowiec

W miniony poniedziałek jeden z gnieźnian odkrył, że jego samochód zaparkowany przy ul. Staszica został skradziony. Dzień później otrzymał telefon od policjantów, że pojazd znaleziono w innym powiecie.

W miniony wtorek 17 marca po godzinie 20-tej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wągrowcu, wracali z czynności związanych z wypadkiem, który miał miejsce w Kaliszanach w gminie Wągrowiec. W trakcie patrolu jednej z pobliskich wsi w rejonie Kamienicy, w pewnym momencie zauważyli nieoczekiwaną sytuację. Kierujący Mazdą CX3 widząc jadący z oddali w jego stronę radiowóz, postanowił dłużej nie czekać i zatrzymał samochód porzucając go na drodze, a sam uciekł przez płot w stronę starych popegeerowskich zabudowań, a dalej skierował się w pobliski las.

Otaczający mrok i teren leśny sprawił, że kierowca szybko stał się niewidoczny. Sprawdzenie mazdy w policyjnych systemach potwierdziło przekazane na wcześniejszej odprawie informacje o pojeździe. Samochód został skradziony w Gnieźnie z parkingu przy ul. Staszica. Właściciel w poniedziałek złożył zawiadomienie o jego kradzieży w tutejszej komendzie. 

Policjanci wykonali czynności procesowe. Zabezpieczone ślady pomogą w dalszym procesie wykrywczym sprawców kradzieży. Mazda wróci w ręce właściciela.

źródło: KPP Wągrowiec

2 komentarzy

  • Link do komentarza Szymek czwartek, 19 marca 2020 10:03 napisane przez Szymek

    I jak to zawsze wyglada, sprawcy udało sie uciec. A gdyby tak zamiescic informacje ze udało sie złapać złodzieja podczas obławy , lub policjant udał się w pościg i udało mu sie schwytać sprawce ? Osobiscie uważam ze zmniejszylo by to znacznie kradzieże gdy sprawce udało by się schwytać.
    W dobie kryzysu gdzie ruch jest mniejszy, ludzie siedzą w domach ktos niestety nie spi i grasuje.

  • Link do komentarza EagleEye środa, 18 marca 2020 10:46 napisane przez EagleEye

    Ktoś potrzebował "części" tym bardziej ze auta Mazdy sa na top liście aut kradzionych. Nie oszukujmy się auto zamierzali kuu dziupli.

    Cóż najwidoczniej podwójne zabezpieczenie stosowane w tej marce aut nie pomogły co bardzo mnie dziwi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane